Yüz Şeklinize Uygun Güneş Gözlüğüne Nasıl Karar Verebilirsiniz
  • Yorum yok
  • 24 Haziran 2021
  • 1025 Okunma
Pin It

Güneş gözlüğü modası bizleri bu yıl her zaman olduğundan daha çarpıcı tasarımlarla buluşturuyor. İkonik tasarımlara daha sık yer vermeye başlayan güneş gözlüğü koleksiyonları stilinize benzersiz bir dokunuş katmanızı sağlıyor. Gardolabınızdaki kombinlerinizle dikkat çekici bir görünüme kavuşmak için seçeceğiniz aksesuarlar büyük önem taşır. Yepyeni bir görünüme kavuşmak için tek yapmanız gereken size en çok yakışan güneş gözlüklerini tercih etmek.

Güneş gözlüğü seçerken kombinlerimizle uyuma veya güneş gözlüğünün kalitesine dikkat etmek önemli. Güneş gözlüğünüzü rahatlıkla kıyafetlerinizle kombinleyebilmek için öncelikle gardolabınızı gözden geçirmeniz önemli. Öte yandan kaliteli güneş gözlükleri ile uzun süreli kullanım sağlamak ve göz sağlığımızı korumak da mümkün. Peli bize en çok yakışacak güneş gözlüğünü seçerken nelere dikkat edilmeli.

 

Son yıllarda moda ana akımları üzerindeki yaygın yorumlar bize rehber olacak niteliktedir. Yüz şeklinize göre seçeceğiniz güneş gözlükleri görünümünüze hoş bir hava katacaktır. Yuvarlak ve oval yüz şekline sahip olan kişilerin farklı köşeli yüz şekline sahip olan kişilerin tercih etmesi gereken güneş gözlüğü formları farklıdır.

 

Yuvarlak güneş gözlükleri çoğunlukla köşeli yüz hatlarına sahip kişiler tarafından tercih edilmelidir. Yüz şekli köşeli, kare, üçgen ve dikdörtgen olan kişilerin tercih edeceği daha oval ve yuvarlak formda olan güneş gözlükleri bu kişilerin bakışlarındaki derinliği yumuşatarak dikkat çekici bir uyum yakalamalarına yardımcı olacaktır.

 

Kare güneş gözlükleri ise özellikle daha yumuşak yüz şekline sahip olan kişilerde harika durmaktadır. Oval, yuvarlak ve kalp yüz şekline sahip kişilerde kare gibi köşeli güneş gözlükleri bambaşka bir görünüm yakalamak mümkündür. Böylece bakışlarınızla girdiğiniz her ortamda fark yaratmanız mümkün.

 

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir