Yeni Yılın İlk Kahvaltı Sofrası (01.01.2012)
  • Yorum yok
  • 13 Ocak 2012
  • 7293 Okunma
Pin It
Beni tanıyan herkes artık biliyordur. bizim evde yeniyıl sıradan bir akşam gibi kullanır. Öyle özel sofralar balonlarla süslemeler falan yoktur. Ama her yeni yıl sabahında güzel bir kahvaltı ile yeni gelen yılın ilk gününü benim için özel olan dostlarımla kahvaltıda bende buluşuruz.
Artık sanırım onlarla her sene 1 ocakta bende kahvaltı da buluşmak bir geleneksel oldu. 🙂  2011 yılı 1 ocak kahvaltımız için buraya 2010 yılı 1 ocak kahvaltımız için buraya bakabilirsiniz.
Kahvaltı da özellikle böyle soğuk günlerde asla eksik etmediklerimden biri bal-kaymak ve tabi ki Portakal suyudur.O günde ellerimle sıkıp misafirlerime ikram ettim.
Bir başka asla olmazsa olmazım Muratbey Peynirleri tabi  Çeşit olarak : Van otlu Penir, Naturena Parmak Peynir Fesdo, Tel peynir olarak Naturena Fesa,Kaşar peyniri, Beyaz Peynir, Dilimli hellim Peyniri (ben tavada az kızarttım)
Gazozlu Kek tarifi gelecek.

Peynirli Mini Pidecikler tarifi gelecek..

Kıymalı Pide tarifi için tıklayınız..

Kızartılmış Sosis (Airfryer da kızarttım )

Acuka ve zeytin
Bal/ Kaymak / Tereyağ
Haşlanmış Yumurta
Vardı.
Dilerim her zaman böyle bereketli sofralara oturmak nasip olur. Bu güzel sofra ile ile hepinize güzel bir hafta sonu diliyorum. Tarifi olmayan yayınlar ilk fırsatta sitemde olacaktır.
Sevgiyle Kalın.
Sevil Şahin
Facebook dan izlemek için https://www.facebook.com/birdemliksohbet
Facebook grubum içinde https://www.facebook.com/pages/BirDemlikSohbetcom/161718067217119
Twitter için : http://twitter.com/#!/SevillSahin


Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir