Taşkonaklar Cave Butik Otel Kapadokya
  • Yorum yok
  • 20 Ekim 2016
  • 3857 Okunma
Pin It

Taş Konaklar Kapadokya Ekim 2016 www.birdemliksohbet.com
Kapadokya gezimde  çok merak ettiğim Taşkonaklar cave otel de vakit geçirebildim. Taş konakların beni en çok girdiğinizdeki o eşsiz manzarası etkiledi. Özellikle bir bahçesi var ki kar yağdığında bile ayrı bir güzel olacağı kesin.
taskonaklar-manzara
Ben beş çayı için otele gittim. Hünerli çalışanların elinden çıkmış enfes bir keki var ki orada kalmasanız dahi mutlaka o keki tatmak ve nefis börekler için geçerken dahi olsa uğramalısınız. 🙂
taskonakalarda-kek-keyfi
23 odadan oluşan her odasının ayrı bir dizayn ve manzarası var. Her odanın kendine ait bir terası var. Tüm odalarda telefon, TV, ücretsiz kablosuz interneti ve mini barı bulunuyor.
tas-konak-oda1
tas-konak-banyo-foto
tas-konak-odaa2
taskobak-oda3
Taşkonaklar Kapadokya da bulunan butik cave otellerden biri. Oteli restore ederken özelliği bozulmasın diye özen gösterilmiş.
guvercinlik-suit-odasi
Güvercinli suit olan bir odası var ki bayıldım desem yeridir. Sıcak su dolu jakuzi içerisinde keyif yaparken güvercinlik vadisini izleyebilirsiniz. Yaz kış kullanıma açık bir oda. Kalınacak ilk odalardan biri bence 🙂
taskonaklar-manzara
Öyle ki konumu itibari ile Güvercinlik vadisini seyredebiliyorsunuz. Hatta Güvercinlik vadisi yürüme mesafesinde diyebiliriz. Manzarası ile kendinizden geçeceğiniz bir yer  Taşkonaklar Cave Butik Hotel.
Cave ne demek ?
Kapadokyada her yerde cave otel denir peki ne demek bu cave değil mi ?
Bir yamaca veya kaya içine doğru uzanan, barınak olarak kullanılabilen yer kovuğu, mağara anlamına gelir.
Eskiden mağara ve sığınak olarak kullanılan yerler yüzyıllar geçtikçe yaşam alanı olarak kullanılmış. günümüzde ise otel olarak kullanılıyor.
taskonaklar-cave-otel
Taşkonaklar Cave Otel’e Nasıl Gidilir ?
Taşkonaklar, Nevşehir ilinin Üçhisar ilçesinde.  Üçhisar Nevşehir  ilinin en gözde yerleşim yerlerinden biri olduğu söylenmektedir.
İstanbul ve İzmir’den Kayseri ve Nevşehir’e günlük uçak seferleri ve Ankara’dan 3 saatlik karayolu yolculuğu ile kolayca ulaşabiliyorsunuz. Ben İstanbul’dan uçak ile 50 dk da Nevşehir havalimanına geldim. Oradan araç ile 39 km yaklaşık 45 dk sonra Taşkonaklar otel de olabilirsiniz.
Nevşehir havalimanında araç kiralama sorun olabiliyor gitmeden önceden havalimanında şubesi olan Avis yada Sixt firmaları ile iletişime geçin yada Taşkonaklar hotel ile konuşup transfer isteyebilirsiniz.
Bence Kapadokya bölgesi araç ile gezilmeli hatta bir rehber ile gezilirse daha güzel tarihi anlayabilirsiniz.
Taşkonaklar : http://www.taskonaklar.com adresinden de incelebilirsiniz.
Adres:
Gedik Sok. No: 8 Uçhisar NEVŞEHİR / TÜRKİYE
Tel    : 0384 219 30 01
Fax   : 0384 219 30 02

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir