SHREK THE MUSICAL
  • Yorum yok
  • 2 Şubat 2016
  • 4199 Okunma
Pin It

Broadway’in Yeşil Devi İstanbul’da 🙂

Geçtiğimiz hafta sonu kızım ile beraber Zorlu center da gösterimde olan Shrek izlemeye gittik.

Kızım ile Shrek Thé Musical izlemeye geldik. Bakalım nasıl ☺☺

Kızım ile Shrek Thé Musical izlemeye geldik. ☺☺

Oscar ödülü DreamWorks filminden uyarlanan Shrek Müzikali büyük küçük herkesin sevdiği Yeşil canavarın neşeli bir hikayesi olarak perde de yer almış. Büyük bir keyifle izledim .

Shrek Müzikali ilk olarak 2008 yılında perdeleri açmış ve 500 den fazla kez sahne alınca Shrek   ve Eşek büyük ölçüde tanınır olur. 2009 yılında en çok hasılat yapan müzikal olmuş.

Shrek Müzikali zorlu Center da  orjinal dilde  gösterimi yapıldı. İngilizce bilmeyen konuklar için Türkçe üst yazı düzeneği hazırlanmıştı.  Kızım da bende büyük bir keyifle izledik. 6 yaş üstü çocuklarınız ile gidebileceğiniz harika bir müzikal bence. Sömestirde onları böyle güzel bir süpriz ile ödüllendirebilirsiniz.

7 Şubat 2016 tarihine dek gösterimde olacak. Biletleri ZORLUPSM.COM  adreslerinden alabilirsiniz. En güzel yer bence C ufacık tiyo olsun 🙂

shrek müzikali

Oyuncular :

Shrek – Kyle Tımson

Prenses Fiona – Lındsay Esteller Dunn

Eşek – Jared Howelton

Lord Farquaad- Christıan Marrıner

shrek yeşil dev

shrek

Shrek’in Dünyası

Bir varmış bir yokmuş…

Bir zamanlar çok uzakda olmayan bir ülkede , dünyanın hayal gücünü ele geçirerek bir film tarafından tarih yazılmış.

2001  yılında DreamWorks Animation kocaman, sevimli bir o kadar da çirkin, milyonların kalbini çalacak ve Animasyon Film dalında gelmiş geçmiş ilk “Acedemy Ödülü” nü alacak yeşil bir canavar hakkında bir film yaptı.

Shrek 2001 yılının üçüncü, tüm zamanların ise altıncı  en yüksek hasılat yapan filmi haline geldi.

2004 yılında “Shrek 2” çıktı  ve daha fazla sevilen yeşil canavar oldu. Tüm zamanların en iyi beş filmi arasına girdi. 2007 de “Shrek 3” ile tüm zamanların üçüncü en büyük filmi açılışına ev sahipliği yaptı.

Artık bir üçleme olan Shrek , kendini prenses Fiona’ya ve arkadaşı Eşek’e mühürledi ve tayfa, gelmiş geçmiş en sevilen film karakterlerinden birkaçı haline geldi. 21 mayıs 2010 tarihinde bu sevimli yeşil adam ve dostları beyazperdeye geri döndü ve Shrek serisinin son bölümü olan Shrek Forewer After da yer aldı.

shrek muzical

 

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir