Sensodyne Hızlı Rahatlama
 • 6 yorum
 • 4 Haziran 2010
 • 3490 Okunma
Pin It

Geçtiğimiz pazar günü sevgili Aylin in daveti üzerine GlaxoSmithKline’a  ait bir etkinliğe katıldım.Bu etkinliğe kızım ve eşim ile katıldım.Koşturmacamız kızımın anne ben kuaföre gitcem demesi ile erken saatte başladı.Sormayın bu ara okulda gösteri yapacağı için sık sık kuaföre gidiyor birkaç model seçiyor 13 haziranda olacak gösterisi için aklınca saç beğeniyor en çok hangisi yakışırsa onu yaptıracakmış.Ben bile düğünüm olurken bu kadar prova yaptırmadım Yeni nesil işte :)) Etkinlik mekanınıa geldiğimizde sevgili Aylin bizi güler yüzü ile karşıladı .(aylinin o gülen yüzün hiç solmasın..)Etkinlik açıkbüfe bir kahvaltı organizasyonu ile başladı.Tanıdık yüzleri görmek ve tanımadığım bloger arkadaşları ile tanışmak çok güzeldi.
KAhvaltımız bittiğinde dr.Tosun TOSUN diş eti hastalıkları ve dişlerimiz ile ilgili bir çok soruya yanıt bulacak bir söyleşi gerçekleştirdi.Akabinde Glaxo Smith Kline Tüketici Sağlığı Bölümü Grup Marka Müdürü Sayın Sema BULUÇ da köklü şirket geçmişlerinden, geniş ürün yelpazelerinden bahsederek bizleri yeni ürünleri olan “Sensodyne Hızlı Rahatlama ve Uzun Süreli Koruma” ile tanıştırdı.
Eğer sizlerde hasas dişlere sahip iseniz ve sıcak ,soğuk,tatlı veya ekşi birşey yer yada içerken dişlerinizde keskin bir sızlama yada acı hissediyor iseniz bu ürün tam size göre diyebilirim.
Aslında Sensodyne ile ilk annemin diş problemi olduğunda tanışmıştık.Annem uzun zaman önce diş etlerinden ameliyat oldu.Gerçekten yaşayanlar bilirler doktora gidersiniz size diş etlerinizin çok zarar gördüğünü ve bundan dolayı ameliyat etmem gerek der ve ağızınızda bir çok dikişler günlerce gezer ve yemek yemeyi bıraklın su dahi içemezsiniz.İşte annemin o günlerde tanıştığı bir ürün sensodyne..
Ürünü nasıl kullanacaksınız ;
ürünü hasas dişlerinizin üzerine parmağınız ile az miktarda sürüp yaklaşık 1 dk kadar masaj yaparak kullanmalısınız .Ardından soğuk su yada dondurma yada sıcak bir içecek içebilirsiniz.O anda yedikleriniz sizlere ağrı yada yanma hissi vermeyecek .Demekki diş etimiz çok sızlıcak diye çok sevdiğimiz yiyecek ve içeceklerden mahrum kalmamalıyoız.Sensodyne kullanarak hasas dişleri koruyabiliriz.Sensodyne Hızlı Rahatlama’yı düzenli kullanmanın yanında diş fırçalama tekniklerider çok önemli ..

 1. Diş fırçanızı 45 derecelik açı ile diş-dişeti sınırına yerleştirin ve her diş için 20 dairel hareket ile nazikçe fırçalayın.
 2. Plaka temizlemek için diş-dişeti birleşiminden dişlerinizi kesici kenarlara kadar yuvarlak hareketler ile fırçalayın.
 3. Ön dişler için her dişin iç yüzeyini öne ve arkaya doğru nazikçe fırçalayın.
 4. Dişlerin çiğneme yüzeyi için diş fırçasını ileri geri hareket ettirerek uygulama yapın.
 5. Bakteri uzaklaştırmak için dilinizi nazikçe fırçalayın ve ağzınızı su ile durulayın.

Genel diş sağlığı için öneriler

  1. Gazlı içecekleri pipetle için.
  2. Gazlı içeceklerin köpüklerini yok etmek için ağzınızda tutmayın, çalkalamayın.
  3. Meyveleri uzun süreyle çiğnemeyin.
  4. Asitli yiyecek ya da içecekleri tükettikten hemen sonra peynir gibi nötralize edici yiyecekler yiyin.
  5. Dişlerinizi yavaşça, derinlemesine fırçalayın.
  6. Yumuşak bir diş fırçası kullanın.
  7. Asitli yiyecek ve içeçek tüketmeden en az 1 saat önce veya tükettikten en az 1 saat sonra dişlerinizi fırçalamayın.
  8. Diş taşlarınız varsa temizletin.

 1. 6 ayda bir diş kontrolünüzü yaptırmayı ihmal etmeyin.
  GSK kimdir?

  1. Genel merkezi İngiltere’de bulunan GlaxoSmithKline (GSK), ilaç endüstrisinin önde gelen isimleri arasında yer alıyor. GlaxoSmithKline Tüketici Sağlığı, ağız sağlığı ve diş bakımında dünya lideri konumunda. Dünya çapında her gün 200 milyondan fazla insan, GlaxoSmithKline markalı diş macunlarını ve diş fırçalarını kullanıyor. 130’dan fazla ülkede faaliyet gösteren GSK komple ağız sağlığı ürün yelpazesini tüketicilere sunuyor.
  2. GSK Tüketici Sağlığı’nın  Türkiye’de ağız ve diş sağlığı ürünleri dışında burun tıkanıklığı, nefes alma güçlüğü ve horlama problemlerine çözüm olan burun bantları bulunuyor.

  Sensodyne’i tanıyor musunuz?

   1. GlaxoSmithKline Tüketici Sağlığı ürünlerinden Sensodyne, 20 yıldır hassas dişlere karşı uzmanlığıyla ağız sağlığına hizmet ediyor. Diş macunu çeşitleri, diş fırçası, diş ipi ve ağız çalkalama suyu ile geniş bir aile olan Sensodyne, 10 diş hekiminden 9’u tarafından hassas diş sorunu yaşayanlara öneriliyor.
    Sensodyne’in farklı ihtiyaçlar ve tercihlere yönelik 9 çeşit diş macunu bulunuyor:
    ·         Sensodyne iso-active: Köpüren mikro temizleyici jel yapısıyla diş aralarında ulaşılması zor alanlara ulaşarak hassas dişler için her yönden koruma sağlar. İso-active’in Çoklu Etki ve Beyazlatıcı çeşitleri bulunuyor.
    ·         Sensodyne Florürlü: İçeriğindeki florür sayesinde dişleri güçlendirir.
    ·         Sensodyne Tam Koruma ve Beyazlatıcı: Hassas dişler için uzun süreli etkili koruma ve doğal beyazlık sağlar.
    ·         Sensodyne Ferah Nefes: Mükemmel tadıyla gün boyu ferah bir nefes sağlar.
    ·         Sensodyne Beyazlatıcı: Dişleri aşındırmadan, hassas bir şekilde doğal beyazlığına kavuşmasına ve parlamasına yardımcı olur.
    ·         Sensodyne Naneli: Yoğun naneli formülüyle gün boyu ferah nefes sağlar. Florür içermez.
    ·         Sensodyne Tam Koruma: Antibakteriyel etkisi ile diş ve dişetinde uzun süreli ve kalıcı koruma sağlar.
    ·         Sensodyne Jel: Jel yapısıyla dişleri temizler ve nefesi ferahlatır.
    ·         YENİ! Sensodyne Hızlı Rahatlama & Uzun Süreli Koruma: Hassas dişler için hızla etki gösteren yeni Sensodyne Hızlı Rahatlama, hassas dişlerin rahatlaması için sadece 60 saniyede etkisini gösteriyor.
    Günün sonunda sensodyne bize süpriz olarak düzenlediği klasik yoğa ile sona erdi Bu güzel gün için başta aylin olmak üzere Sensodyne ailesine teşekkür ederim.
    Sevgilerimle ..

  Pin It

  Benzer Yazılar

  Yorumlar

  6 yorum: “Sensodyne Hızlı Rahatlama”

  1. İnci Yemek dedi ki:

   Sevilim hayırlı cumalar.
   Bu kızlar böyle çok fazla değil
   iki üç seneye kalmaz kozmetik ve kuaför parasına yetişeceksin :))
   yada prenses benim kızın yaptığı gibi harçlıkları ile doğru kuaföre:))
   Canım çok güzel bilgiler vermişsin diş ve sağlığı hakkında.Bizim evde bu macunu diş sağlığı için bulunduruyoruz,bu konuda mükemmel bir ürün.
   çok öpüyorum,mutlu hafta sonları diliyorum canım..

  2. Yildiz dedi ki:

   Tam benlik
   kesinlikle soğuk su içemiyorum
   yazın bile 🙁
   denemeliyim…
   Teşekkürlerrrrr.

  3. çeşnici Handan dedi ki:

   Sevilciğim, zamane kızları pek süslü. Hele bir genç kız olsun bak daha neler isteyecek(tecrübe konuşuyor)Etkinliğiniz çok faydalıymış. Yazdığın bilgiler sayesinde ben de bilgilendim. Seni izlemeye devam edelim. İyi haftasonları.

  4. Sevilciğim her hafta sonu bir etkinlik bunları İzmirde yapmamalarına bozuluyorum haberleri olsun:)))Kızlar süslü bakımlı olsunlar pasaklı olacaklarına biz kimin ,için çalışıyoruz:))Çok öpüyorum iyi hafta sonları…

  5. Saglıklımutfak dedi ki:

   Süper bir gündü canım ya şu yoga işine el atmamız gerek:)

  6. birsence dedi ki:

   sevil bluzuna ve rengine bittim çok şık duruyor güzel günlerde giy şekerim hele kızın o yokmu ne tatlı çıkmış maşallah öpüyorum ikinizide…yoga nasıldı hiç anlatmadın:)

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir