PORSELEN DEMLİK 8. KONUGUMUZ SEVGİPINARI
  • Yorum yok
  • 27 Şubat 2008
  • 2142 Okunma
Pin It

PORSELEN DEMLIK CAY SAATLERI ETKINLIGIMIZE EVSAHIBELIGI YAPMIS DEGERLI ARKADASLARIMIZLA YAPMIS OLDUGUMUZ RÖPÖRTAJLAR

SEKİZİNCİ KONUK EVSAHİBEMİZ: http://sevgipinari01.blogcu.com/
Öncelikle röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için cok teşekkür ederek baslamak istiyoruz.

Kendinizi bize en kisa sekilde nasil anlatirsiniz?
Sessiz,içine kapanık, duygusal,sinirli bir yapıya sahibim.Arkadaşlarım benim sessizliğime sakinliğime bakıp “senin sinirli olduğuna asla inanamayız”derler.Ben de “bir benimle yaşayanlara,eşime çocuklarıma sorun bakalım”derim ama bir türlü inandıramam onları.

Kisaca biyografiniz? Adanalıyım.İlk,orta ve lise öğrenimimi orada tamamladım.Daha sonra Niğde’de dört yıl üniversite hayatı,sonrası evlilik ve Kahramanmaraş’ın değişik yerlerinde kısa süreli bir çalışma hayatı.Altı yıldır Konya’nın bir ilçesinde ikamet ediyoruz ve iki çocuğumuz var.
Yasadiginiz yer?Konya’ya bağlı bir ilçe…
Calisiyor musunuz?… Çalışıyorum tabi ama evde ,7 yıldır ev hanımlığı mesleğini idame ettiriyorum
Branşiniz? _ Sınıf Öğretmenliği
Sizi çok etkileyen bir anınızi paylasır mısıniz? Amcalarımdan birini ve askerden yeni gelen oğlunu aynı anda bir trafik kazasında kaybetmiştik yaklaşık altı yıl önce. Bu ani ölümler beni çok etkiledi.
Hayatinizda kaybettiginizde en cok üzüldügünüz sey? İlk bebeğimi,yani oğlumu ,Hasan Furkan’ımı yaklaşık kırk günlükken kaybetmiştim.O günleri unutamam hiç.
Hayatinizda kazanc sayip en cok sevindiginiz sey? İyi ki imanım var diyorum Allah’a şükürler olsun .Çok güzel O’na iman etmek,O’na güvenmek,O’na dayanmak…Yapayalnız olduğumda bile aslında yalnız olmadığımı bilmek…
Nasibim.blogcu.com la nasıl tanıştın?Kendisi hakkindaki düsünceleriniz?
Aslında nasibim arkadaşla etkinlik öncesi de tanışıyorduk Ama tabi ki etkinliklerle ilişkiler daha da bir güçlendi,pekişti diyebilirim.Kendisini Allah için çok seviyorum ve bloğunu beğeniyle izliyorum.İçeriğini çok faydalı buluyor ,yazılarını zevkle okuyorum.Allah razı olsun…
Diyelimki porselen demlik olarak gazeteye cıktik ne düşünürsünüz?
Çok mutlu olurum ve gurur duyarım arkadaşlarımla…
Etkinliğimizle nasıl tanıştıniz?
Bu etkinlikten önceki “iftar bereketi etkinliği”nin son haftasının ev sahibeliğini yapan duha arkadaşımız teklif etti bana.Ben de teşekkür edip kabul ettim ve böylece “PORSELEN DEMLIK CAY SAATLERI ETKINLIGI”nin ilkinin ev sahipliğini yapmış oldum.
Ne tür müzik seversiniz en sevdğiniz şarkı-Türkü.? Sözlerini sevdiğim her tür müziği dinlerim.Ama günümüzde sözleri saçma sapan,abuk subuk o kadar çok şarkı var ki.Yazık Türkçemiz de katlediliyor.Mesela “Zaman”adında bir şarkı var,sözlerini cok beğenirim.
Zaman akıp gidiyor dur demek olmaz
Sarılıp da geçmişe avunmak olmaz
Ne sen kalırsın ne de ben bu dünyada
Umudun kaybedip pes etmek olmaz
Şeklinde devam ediyor…
Yasadıgıniz yerde en sevdiğiniz mekan? Evim
Türkiyede en sevdiginiz yer veya mekan? Sevdiklerimle,yakınlarımla birlikte olduğum her yer diyebilirim.
En cok ziyaret ettiğiniz blog veya bloglar? Düzenli olarak ziyaret ettiğim ya da ziyaret etmeye çalıştığım o kadar çok arkadaşım var ki isimlerini saymaya kalksam epey bir zaman geçer.
Bu günlerin gündeminden caninizi sikan bir olayi bizimle paylasirmisiniz?
Bu günlerde şehit haberlerine,yüreği yanan annelere çok üzülüyorum,ağlıyorum onlariçin.Allah güç kuvvet versin,başarılar nasip etsin şu günlerde o bölgede görev yapan askerlerimize inşaAllah…Üzüldüğüm bir şey daha var.O da çıkan yasaya rağmen bazı üniversite rektörlerinin hala başörtülü öğrencileri okullara almamakta direnmeleri.Adeta bizim gibi düşünmeyene yaşama hakkı yok deniliyor. Yazık çok yazık…
Severek devamli izlediginiz üc dizi filmi bizlerle paylasir misiniz,dizinin sizi neyi etkiledi?
Bugün şu dizi var izlemeliyim diye planlar yapmıyorum son yıllarda.Akşam oturup kanalları gezerken bunu izleyelim deyip izliyoruz çoğunlukla.Aslında “Hakkını Helal Et”i izlemeyi isterim düzenli olarak .Ama hep unutulur,günün telaşesiyle.Kul hakkı dinimizde çok önemli çünkü.Unutmamışsam “ Tek Türkiye”yi izlerim.Ama hiç başından sonuna dek izlediğim olmamıştır herhalde.Bu diziden şu dersi çıkarıyorum:Soyumuz,ırkımız ne olursa olsun bu vatan topraklarında yaşıyorsak ,bu toprağın ekmeğini yiyip suyunu içiyorsak birlik beraberlik içinde yaşamalıyız,tek yürek olmalıyız,bu vatana asla ihanet etmemeliyiz.
Severek dinlediginiz ilahiler var mi?Varsa bizimle paylasir misiniz? “Al beni yanına Ya Resulallah”diye bir ilahi bugünlerde çok hoşuma gidiyor.
Sevdiğiniz yöresel bir yemek.?
Mantıyı çok severim ama maalesef çocuklarımın özellikle büyük olanının etle arası iyi olmadığı için sık yapamam.
Aile iliskileri hakkindaki düsünceleriniz? Aile içinde herkes görev ve sorumluluğunu bilmeli,en güzel şekilde yerine getirmeye çalışmalı.Aile içinde yardıma ihtiyacı olana da mutlaka yardım edilmeli tabi ki.Üzüntüler de,sevinçler de paylaşılmalı,herkes düşündüğünü serbestçe söyleyebilmeli.
Yörenize ait bir tarif bizlere söyleyebilirmisiniz.? Bulunduğumuz yerde arapaşı çorbası yapılıyor.Sevmeye başladım ,ama maalesef henüz kendim denemedim.Yaparsam paylaşırım bir gün sizlerle inşaAllah.
Yaz tatiline cikarmisiniz?Tatillerinizi nerelerde geciririsiniz?
Memleketlerimizden uzakta olduğumuz için yaz tatillerinde anne-babaların yanına gidilir bizde.Eşim öğretmen olduğu için tatilimiz çok.Yaz tatillerinde çoğunlukla eşimin memleketinde oluruz.Oradan dönünce birkaç gün evimizde kalıp sonra onbeş yirmi günlüğüne benim memlekete geçeriz.Çok önemli bir şey olmadıkça bu her yaz böyle devam eder.
En sevdiğin şair ve şiiri? Sadece bir isim veremeyeceğim bu soruya.Dursun Ali Erzincanlı,Necip Fazıl,Mehmet Akif şiirleri hoşuma gider.
Hayat arkadasiniz esinizde aradiginiz özellikleri buldunuz mu?
Çoğunu buldum diyebilirim.Ama dört dörtlük aradığı özellikleri bulan da sayılıdır herhalde.
Yaşadıgımız hayatın hakkını verebildiginizi düsünüyormusunuz? Maalesef,öyle olmasını çok isterdim…
Etkilendiginiz kitaplar ve sizde iz birakan bir tanesinin ismini verebilirmisiniz.?
Ortaokul yıllarında okuduğum “Yasemen,Sitem” vb. hikayeler beni çok etkilemiştir.Bir ara kişisel gelişim kitaplarına yönelmiştim.Bu alanda Rota yayınlarından çıkan Siyah-Beyaz serisinden biraz okudum ve çok hoşuma gitmişti,tavsiye edebilirim.Son günlerde elime alamadım ama Mevlana’nın Mesnevisi’ni okumaya başladım.Hepimiz okumalıyız bu kitabı diyorum…
Şiir yazar mısıniz? Bazen,hoşuma gider.Ama şimdiye dek arkadaşlarımla paylaştığım hiç olmadı,cesaret edemedim bir türlü.
Resim yapar mısıniz? Hayır,resim yeteneğim pek yok.
En güzel yaptığıniz yemegi bizimle paylasirmisiniz? En güzel şunu yapıyorum diyemeyeceğim maalesef.
En sevdiğiniz tatlı? Ya bu soruyu bana mı soruyorsunuz?:)Bütün tatlıları severim ben.Sütlüleri,şerbetlileri hepsini severim.Ama illaki bir isim vereceksem baklava türleri derim…
Hayran oldugunuz sanatcı var mı? Hayır
Hafta sonlarını nasıl gecirirsiniz? Genelde hafta içinden daha geç kalkıldığı için kahvaltı daha geç yapılır,daha rahat yapılır.Onun için kahvaltı saati hafta sonu daha çok hoşuma gider.
Eşiniz yemek yapmayı bilirmi?
Bildiğini söyler,ama bana yapmaz.On bir yıllık evliliğimiz boyunca sadece bir defa yemek yaptığını hatırlıyorum.Onda da ben evde değildim,evliliğimizin ilk yılında okuldan eve geç geldiğim bir gün ıslattığım kuru fasulyeleri pişirmiş.Mutlu olmuştum tabi.
Eşinizi sizin etkinligimize evsahibeligi yaptiginiz sürede size karsi tepki ve desteklerini bizimle paylasirmisiniz?
Tabi bilgisayar başında daha uzun süreli kaldığım için pek hoşuna gitmedi bu durum.Destek olduğu söylenemez.
Bizim etkinlikten denediğiniz ve gercekten güzelmiş dediğiniz bir tarif var mı?
Maalesef etkinlikten bir tarif uygulamadım sanırım.Oysa çok güzel görüntüler var,denemeliyim dediğim olmuştu.Denediğim bir tarif olursa size sonucu bildireceğim inşaAllah
Diyelim ki habersiz misafirler kapıyı caldı hemen ne hazirlarsiniz onlara ikram olarak?
Öncelikle onlara teklif ederim,bana yakın birileri ise zaten tereddütsüz istedikleri şeyi söylerler.Gerekirse mutfağa geçip birlikte hazırlarız.
Stresli oldugunuzda ne yaparsıniz?
Hiçbir şey yapmak istemem,her zaman yapmam gereken günlük işler bile angarya gibi gelir bana.Yemekten içmekten kesilir,daha da bir içime kapanırım.
Stresten korunmanin sizce en kolay yolu nedir?
“Her şeyde bir hayır vardır” deyip insanın kendini koyvermemesi lazım.En güzeli aslında sağlam bir imanla Allah’a bağlanmak,O’na güvenip,O’na dayanmak.Çünkü O neylerse güzel eyler.Bir de insan hiç boş durmamalı, uğraşmaktan zevk aldığı bir hobisi olmalı.

RÖPORTAJ ICIN TEKRAR TESEKKÜRLER. BIZ SIZINLE RÖPORTAJ YAPMAKTAN VE ETKINLIGMIZE YAPMIS OLDUGUNUZ EVSAHIBELIGINDEN BÜYÜK MUTLULUK DUYDUK:) BUNDAN SONRAKI HAYATINIZDA PORSELEN DEMLIK OLARAK BASARILAR DILERIZ. ^^^^PORSELEN DEMLIK CAY SAATLERI ETKINLIGI^^^^

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir