Ödem, Zayıflama maalesef hepimizn sorunu..
  • Yorum yok
  • 11 Eylül 2014
  • 3001 Okunma
Pin It

Ödem, Zayıflama maalesef hepimizin sorunu.. 

Artık ne zayıflatır ne yesek yada ne yemesek diye hep araştırır dururuz.
Bir yazı ulaştı bana bende sizinle paylaşmak istedim.
Biliyoruz da neden yapmıyoruz işte ona diyecek söz yok…
Ödem atmak için aşağıdaki bilgilere bir göz atalım
Dut yaprağı, besinlerdeki kompleks şekerlerin (oligo- ve nişasta gibi polisakaritler) bağırsaklarda basit şekerlere dönüşümünü sağlayan enzimleri (alfa-glikozidaz) baskılayarak emilimlerini engellemekte ve bu suretle şekerin vücutta yağ şeklinde depolanmasını engellemektedir.
Mate yaprağı, kafein ve teobromin gibi yağ yakıcı etkili bileşenleri sebebiyle kilo vermede de etkili olan bir bitkidir. Uyarıcı etkisi dışında vitamin, amino asit bileşimi ve antioksidan içeriği ile bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.
Funda yaprağı idrar artırıcı etkisi ile vücuttan ödemin atılmasını sağlar.
Barut Ağacı, kabızlığa karşı etkili bir bitkidir, bağırsakların hızlı boşaltılamasına yardımcı olurken, sancıya yol açmaması bir avantajdır.
Kiraz Sapı, idrar artırıcı özelliğinin yanı sıra zengin potasyum içeriği nedeniyle vücutta idrar ile atılan potasyum dengesinin bozulmasını önlemektedir.
Tarçın, şeker metabolizmasının düzenlenmesi ve insülin direncinin kontrol altında tutulması konusunda etkileri ortaya konulmuş bitkiler arasında yer alıyor.
Kekik, uçucu yağının mide asidi ve safra artırıcı etkisi bulunmaktadır.  Bu etkisiyle  sindirimi kolaylaştırır.
Biberiye, birçok sağlık probleminin çözülmesinde yardımcı olan bir bitkidir. Yapılan deneysel çalışmalarda pankreatik lipaz enzimini baskılayarak bağırsaklardan yağın emilmesini azalttığı ve dolayısıyla kilo almayı önleyici bir etkisi olduğu belirtilmektedir.
 Ayrıca safra salgısını artırarak bilhassa yağlı besinlerin sindirimini kolaylaştırmaktadır.
 Diğer taraftan, biberiye yapraklarının idrar söktürücü özelliği vücuttan ödemin atılmasını sağlar.
Yeşil Çay, içinde bulunan kafein türevleri nedeniyle fiziksel halsizliği giderici ve enerji verici (analeptik) bir içecek olarak bilinmektedir.
 Kafein türevleri idrar artırıcı etkisi ile yine vücutta ödemin sökülmesine yardımcı olur. Yeşil çay, yağ yakıcı (lipolitik) ve glikojenolitik özelliktedir.
Yağ yakıcı etkisi klinik çalışmalar ile de ortaya konulmuştur.
deniyor. Benden size iletmesi dostlar 🙂
Sevgiyle kalın..
Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir