Mehtap Cerana Serisi
  • Yorum yok
  • 21 Aralık 2011
  • 3614 Okunma
Pin It

Geçen hafta mutfak eşyası üreticilerinden  Mehtap ‘ın yeni piyasaya sürdüğü cerana serisinin tanıtımı için sevgili Gülhan Kara’nın Taksimdeki Gümüşsuyunda bulunan yeni mekana  (chef istanbul ) davet edildim.
Sevgili Gülhan Kara’nın eşliğinde Zencefilli Ayvalı Kış Pilavı ve  Peynirli Susamlı Şinitzel yaptık Cerana serisinde.
Benim son zamanlardaki favori tencerelerim gibi iç kısmı seramik oluşu beni dahada bir cezbetti. Kullanımını ve şıklığını ben çok beğendim. Cerana serisi hakkında ufak bir bilgi vereceğim, o gün yaptığımız lezzetlerintariflerini buraya bakarak görebilirsiniz.  Bu güzel etkinlik için emeği geçen özellikle Kutadgu danışmanlığateşekkür ederim.

Mehtap Hakkında:
Dünyanın önde gelen mutfak eşyası üreticilerinden olan Mehtap, 1960 yılında sektöre girerek Türkiye’de ilk defa Teflon kaplı ürünlerin üretimine başlamıştır. Mutfak eşyaları sektöründe ilklerin öncüsü olan Mehtap, Teflon kaplı ürünler yanında, emaye ve çelik ürünlerin üretiminin de öncülük yapmıştır. Ayrıca DuPont Teflon’un Türkiye’de lisanslı ilk kullanıcısıdır. Mehtap, artan talepler doğrultusunda Samandıra’daki yeni fabrikasına taşınmış; yeni teflon kaplama tesisleriyle birlikte kapasitesini ve kalitesini artırarak hizmet vermeye devam etmiştir. Mehtap 2005 yılında inşasını bitirdiği yeni binaları ve teknolojik makine ve ekipmanları ile dünyanın en kaliteli teflon kaplama ürünlerini üreten firmalardan biri olmuştur. Bugün sahip olduğu sistemlerle teflon kaplama çeşidinin her türlüsünü yapabilecek duruma ulaşan Mehtap bu sistemlerle birlikte kendisinin geliştirdiği multi-micron teknolojisi ile ürünlerinin kalite ve güvenilirliğini en üst seviyeye çıkarmıştır. Mehtap bugün Maldiv Adaları’ndan ABD’ye ve Arjantin’e; Senegal’den Rusya’ya dünyanın her noktasına yaptığı ihracatlarla dünya ülkelerinde de sektör içerisinde bilinen ve tercih edilen bir marka olmuştur. Mehtap’ın iç yüzeyi P.T.F.E kaplı yanmaz, yapışmaz alüminyum pişirme kapları ile çelik pişirme kaplarının tasarımı, imalatı ve satışı TS EN ISO 9001:2008 tarafından onaylanmıştır. Mehtap aynı zamanda; süpürgeden ütüye, buharlı pişiriciden tost makinesine, geniş bir elektrikli küçük ev aletleri ürün yelpazesine de sahiptir.
Mehtap ürünleri bugün 600’ün üzerinde toptancıya ve Türkiye genelinde 1000’in üzerinde noktada tüketiciye ulaşıyor.
Web adresi:                      www.mehtap.com.tr
On-line satış mağazası: www.mepos.com.tr
Estetiğe ve hijyene önem veren mutfak üstatlarının performansları Cerana ile en üst noktaya çıkacak…
Mutfağınızdaki yardımcınız Mehtap, Cerana serisiyle yeni nesil bir teknolojiyi sizlerle tanıştırıyor!
Türkiye’de Teflon kaplı mutfak gereçlerini üreten ilk yerli marka olan Mehtap,‘çelik sertliğine yakın’ alüminyum malzemeden, dış yüzeyi yüksek ısıya, renk değişimine, matlaşmaya karşı dayanıklı;iç yüzeyi ise Eco Friendly Coating teknolojisi sayesinde hijyen, estetik ve yanmaz yapışmazlık açısından yüksek performansa sahip Cerana tencere ve tavalarını tüketicinin beğenisine sunuyor.
Ürün tabanı ve yan duvarları özel bir alüminyum alaşımdan imal edilen Cerana serisinin iç kısmı ise PFOA Free teknolojisinden faydalanan yeni nesil bir malzeme ile kaplı. Seramiğin sağlığıyla, klasik yanmaz yapışmazların dayanıklılığını birleştiren Cerana tencere ve tavalarda, daha etkin bir yapışmazlık özelliği bulunuyor. Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkan alüminyum alaşımın üzerine uygulanan yeni kaplama malzemesi ve tekniği sayesinde, Cerana diğer seramik ürünlerin aksine bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. İçeriğinde kurşun, kadmiyum, civa gibi ağır metallerin olmaması da ürünü daha sağlıklı bir hale getiriyor.
Türkiye’de ilk kez Cerana’da uygulanan bu teknoloji sayesinde dış yüzey matlaşması da engellenirken, yumuşak bir materyal olan alüminyumun, ısı değişikliklerinde esnemesi veya deformasyon sorunu da dayanıklılığıartırılarak ortadan kaldırılıyor.
Kullanım kolaylığı, temizlik ve sağlık açısından birden fazla fonksiyonu bir arada sunan bir Cerana sayesinde mutfağınızda kolaylıkla tanışacaksınız.

Mehtap Cerana Serisi” başlıklı yazıya Tek yorum yapılmış.

  1. Yıldız diyor ki:
    Bir ay kadar önce mehtap marka tava aldım
    arkadaşım biraz pahalı aldığımı söyledi ama bence buna değer insan eline alınca bile ne kadar değerli olduğunu anlıyor
    bir de geniş karnıyarık tenceremi yenilemek istiyorum yeni çıkan serisi bir harikaymış…
Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir