Lg Life Tates Good Championship 2011 Final ve Başardık….
 • Yorum yok
 • 27 Ekim 2011
 • 14029 Okunma
Pin It
Merhabaaaa Sevgili Dostlar…
Birkaç gündür nerelerdeyiz neler yapıyoruz bizleri facebook adresimizden izleyenleriniz biliyor.Ve ayrıca  Buradaki yazımda bahsetmiştim sizlere “Damat Paçası” yemeğimiz ile Sevgili Canparem güzel gözlü arkadaşım Tümay la beraber Lg Life Tates good Championship 2011 yarışması için dereceye girmiş ve canım Türkiyemizi Türk bayrakları altında temsil etmeye hak kazanmıştık. Sonrasında 3. etap ve son etap olan finalimiz Wow Hotelde 25 ekim akşamı yapıldı.
Yarışmaya Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, Güney Afrika, İran, Mısır, Suudi Arabistan ve Ürdün’ü temsil eden ikişer kişiden oluşan 8 takım  yarıştık. Lg Işık fırını kullanarak yaptığımız damat paçası ile  “LG Joyclad” ödülüne layık görülerek dördüncü olduk.
Biraz o günden bahsetmek istiyorum sizlere..
O sabah çok erken kalkıp  tümayla beraber güzel bir kahvaltı yaptık. Diğer ülkelerden gelen yarışmacılar ile beraber Yarışmada yapacağımız “Damat Paçası” yemeğimiz için malzemelerimizi kontrol etmek üzere mutfağa gittik. O işlemde tamamdı artık. Son olarak kazandığımızda neler yapacağımıza dair sahne provası  “İki kişilik ordu – Army of Two” sloganımızla yaptıktan sonra, yarışma saatine dek dinlenmeye çekildik. (sahneye çıkınca rabbim duy sesimizi içimizi biliyorsun sen bize yardım et diye dua ettim inanın :) )
 O kadar çok heyecanlıydık ki sürekli Tümaya bir an önce bitse deyip durdum. Yarışma başlamaya az kalmış ve bizlerde aşçı kıyafetlerimizi giymiş bekliyorduk. Fotoda gördüğünüz kepleri taktık.
Taktık takmasınada nedense benim başımda hiç durmadı. Saçlarımıda açmak istemiyordum. Olur ya kıl falan gelir allah korusun demi  O nedenle keple yarışmadan önce ve sonra hep savaştım :) Fotolardan belli zaten..
sahnenin arkasına geçip beklemeye başladık arada bakıp kimler gelmiş acaba bizim yanımızda kimler olacak diye bakıp duruyorduk. Nihayet Eşim, Kızım Annem, Babam ve kuzenlerim Erkan ,Sibel ablam yanımdaydı. Onları gördükten sonra oda ne canparelerim en baştan beri desteklerini esirgemeyen Aylin, Ayşen, Hilal  de oradaydı. Heyecan dorukta ve ben sloganımızı gene unutup durup durup Tümay neydi dedim :) . Sırası ile tüm yarışmacılar sahneye alıp sloganlarını söyleyip yerlerine geçiyorlardı, Sonunda 7. olarak bizim adımız söylendi. Tümay Öztürk ve Sevil Görkem Şahin Turkey dediler aman allahım kalbim yerimden çıkacaktı. Şuan bile bunları yazarken sanki o anı tekrar yaşıyorum :)
Sahneye çıkıp “İki kişilik ordu – Army of Two” sloganımızla yaptıktan sonra, yerimize geçtik.
Kalbim güm güm atıyor ve 8. yarışmacıyıda sahneye çağırdılar onlarda yerine geçince sunucu evet sayıyorum 10-9 .. 3-2-1 BAŞLAYIN.. dedi

Biz daha önceden bu yana ortak bir çalışma programı yaptığımız için sanki kendi mutfağımızda gelecek misafirlerimize Damat Paçası yapıyormuşuz gibi hareket etmeye çalıştık. Bizim yemeğimiz için 90 dakikalık süre gerçekten uzun bir süreydi. Fakat arada ropörtajlar jurilerin soruları derken ve tabi heyecan olunca biraz stres olduk :) .
Puanlama verilen malzemeyi israf yapmadan kullandık mı , mutfagımızda temiz çalıştık mı, bulaşıklarımı ve tezgahımızı temizledik mi , verilen fırının hangi özelliklerini kullandık, tabak sunumu ve tabi yemeğin lezzeti olarak kriterler üzerine oldu.
Yemeğimizin en üst kısmına kırmızı biber ile sos yaktık. Gelip tümaya verdim sosu ve koşa koşa tekrar mutfaga gidip sos tavasını yıkatıp alıp döndüğümde 3-2*1 ve donk diye bir ses duydum. Ve herşeyi zamanında güzel bir şekilde hazırlamanın vermiş olduğu huzur ile rahatladık poz vermeye başladık canım aylinime :)
2 tabak hazırlamıştık biri tatmaları için biri de sunum masasında daha sonra karar vermeleri için yapılmıştı.
Tatma sırası bize geldiğinde bende Tümayda acaba beğendiler mi diye stresli bakışlar atıp ben dudağımı yiyordum. Beni tanıyanlar bilir asla dudaklarımı yemem hatta yiyenleri de uyarırım sanırım kendimden geçmişim o an :) .
Tadım işlemi bittikten sonra bizleri ailelerimize ve sevdiklermize yakın bir masaya alıp Wow hotelin hazırladığı güzel akşam yemeği ile başbaşa bıraktılar. İşte o andan itibaren evet biz yaptık herşey güzeldi artık karar onların damak zevkine kalmış demeye başladık. Beni yarışmanın en başından beri izleyen ve hep dua eden canım kızımda yanıma gelip “annecim ben dua ettim bak ödül alacaksınız” deyip durdu :)
Lg ‘nin hazırlamış olduğu yemek sonrasında tatlılar ikram edilip bizleri yeniden yarışma yerine aldılar.
İşte o an kalbim yerinde  çıkacak gibiydi. Allahım  hakkımızda hayırlısını eyle diye dua ediyorduk. Salondan bir ses wawwww oda ne bağıranlar bizim canpareler annem babam kızım Canım eşim tümayın eşi ve kız kardeşi nasıl yani biz mi diye Tümayla bizbirimize bakıp şaşkın şaşkın kaldık. Sonra bir çığlık atıp Tümayı sıkı sıkı sardım. Şoku atlatamadan kendimizi sahnede bulduk. Evet başardık diyordum. Çok güçlü rakipler ve harika lezzetler vardı. Buna rağmen biz rumeli yemeğimiz ile 4. olup Türkiyemize ödül kazandırmıştık. Bundan daha güzel gurur verici ne olabilirdi ki.
Şaşkın ve mutluyduk fotolardan belli değil mi ?
Bu kadar detaylı anlattım çünkü sizlere verdiğiniz desteğe verdiğiniz enerjiye borcluyuz.
Şimdi teşekkürler :
 • Her zaman destek olan ve hep siz bizim gönlümüzün birincisisiniz diyen ve ben inanıyorum başaracaksınız diyen..
 •  
 • Canım eşim Recep ve Canım kızım Aysu’ya
 • ilk etapta facebook oylamasında bizlere destek olan herkese,
 • İkinci etapta City cookda gerçekleşen elemede ve Final gecesi  tüm yarışma boyunca yanımızda olan Aylin Türkşen, Hilal Canata, Ayşen Benhur ‘a ,
 
 • Her sorumuza ve sorunumuza çözüm bulan ve sürekli olarak bizleri destekleyen  ben biliyorum başaracaksınız diyerek sürekli temkin veren ve bizlere inanan Lg Bengi Yalçın’ a ,
 • Wow hotelde çalışan tüm mutfak ekibine özellikle Hasan bey ve İsmail Ustaya tabi bulaşıkları çabucak yıkayıp bizlere yeniden temiz şekilde veren mutfak personeline,
 • Wow hotel Güvenlik Müdürü Kuzen Erkan Görkem’e
 • Sloganımızı bulan Tümayın Kızkardeşinin eşim Berkay’a
 • Tümayın eşi Cüneyt ve Kız kardeşi Seda’ya
 • Tabi Yine en büyük teşekkürler Sizlere her zaman bizlere inandınız ve desteklediniz için
SONSUZ TEŞEKKÜRLER…
DAHA FAZLA FOTO İÇİN   TIK TIK..
İyi ki buradayım İyi ki varsınız..
Ve Tümayım İyi ki seni tanıdım… Hep beraber daha nice başarılara güzel gözlüm..

Lg Life Tates Good Championship 2011 Final ve Başardık….” başlıklı yazıya 28 yorum yapılmış.

 1. Hakkettiğiniz bir başarıydı, tebrik ederim. Elbette elimden geldiğince yanınızda olmaya devam edeceğim.
 2. izgün diyor ki:
  Sevilcim okurken bile heyecanlandım ve sizinle gurur duyuyorum
  harikasınız:)
  tebrikler size inşallah başka güzel başarılarda da birlikte olursunuz
  kocaman öpücükler
 3. ikinizle de gurur duydum Sevilcim, ne güzel bir gün olmuş. inan okurken aynı heyecanı yaşadım. Allah daha büyük başarılar göstersin. çok öperim seni
  • Sevil Şahin diyor ki:
   Yasemincim saol tatlım umarım hep beraber daha nice başarılarımız olur. bende çok öperim seni ankaralım..
 4. Neslihan diyor ki:
  Ne güzel bir başarı ve gurur. Tebrik ederim sizi :)
 5. sevda diyor ki:
  yazıyı sonuna kadar okudum canım.o kadar heyecanlandımki sanki bende yarışmadayım gibi hissettim.ikinizide tebrik ederim canım.nice başarılara.
  • Sevil Şahin diyor ki:
   Sevdacım inan bende yazarken aynı heyecanı tekrar tekrar yaşadım :) ) çok teşekkürler güzel yorumun için ..
   Sevgiler
 6. Semiha diyor ki:
  Ne kadar heyecan dolu bir yarışma geçirmişsiniz. Sen anlatırken ben de o heyecanı hissettim. Çok tebrik ediyorum. Ellerinize ve emeklerinize sağlık. Daha nice başarılara inşAllah.
 7. Hayat Cafe diyor ki:
  Kalpten söylüyorum inan çok sevindim ve öyle güzel,samimi anlatmışsın kii bende ordaymışım gibi hissettim.
  Canım tebrik ederim.
  Çok güzel ve gurur verici..
  Öpüyorum.
 8. susamcorekotu diyor ki:
  sevilcim ikinizi de canı gönülden tebrik ederim inşallah bir gün bana da yaparsın değil mi? ayrıca kilo vermişsin fıstık gibi olmuşsun:)))
  • Sevil Şahin diyor ki:
   Annecim zaten sen geldin yapamadım birşey
   Dilerim rabbim tekrar buraya gelmeni nasip eder bende o zaman her istediğini yaparım sana :)
   zayıflamamı yok ya nerede hala yarma gül gibiyim :) )
 9. Mutfaktan Mis Kokular diyor ki:
  Canlariiimmmmm tebrikler ikinizede daha nice ôdülleri kazanirsiniz insaAllah !! Her ikinizide seviyorum kendinize çok iyi bakin
 10. insana aynı stressi yaşatacak kadar içten yazmışsın sevil! gerildim okurken sizi tahmin edemiyorum bile:))) tebrik ederim iki kişilik orduyu! harika bir takım adı olmuş – Tümay’ın da senin de başarılarının devamını dilerim. Sevgilerimle,
 11. derya diyor ki:
  Canımmmm gurur duydum sizinle başarılarınızın devamını dilerim öpüyorum kocaman…
 12. BAHARCICEGI diyor ki:
  canim tebrik ederim ikinizide güzel basarilarinin devamini dilerim
 13. Ayşen diyor ki:
  Haklı başarınızı bir kez de buradan canı gönülden kutlarım canım arkadaşım. Elbette her zaman inandık başaracağınıza ve şükürler olsun ki oldu :) Daha nice güzel başarılarınızı birlikte kutlamak nasip olur inş. kocamaaaaaaan öperim tatlımm….
 14. mimosacafe diyor ki:
  Tebrikler kızlar. Dünyaca ünlü şefler önünde böyle bir deneyim yaşamanın ne kadar keyifli ve heyecan verici olduğunu biliyorum :) Ömür boyu hatırlayacağınız bir anı oldu sanırım.
 15. banu altun diyor ki:
  Canlarım harikasınız ikinizde tebrik ediyorum muhteşem ikili:)
  41 kere maaşallah… Kocaman sevgilerimle öptüm:)
 16. Canım benim başarılarınız daim olsun inşallah. seni seviyorum
 17. seval diyor ki:
  Şimdi gördüm,tebrikler.Yazıyı okurken ben heyecanlandım.Sizlerin heyecanını tahmin ediyorum.
  Bizleri gururlandırdığınız,başarınız için teşekkürler ve tebrikler canım.
  Sevgilerimle…
 18. Gecikmeli kutlama oldu galiba kusuruma bakma canım…İkinizide gönülden kutluyorum…Böyle güzel bir sonuç olacağını tahmin ediyordum…Tüm heyecanların böyle güzel bir sonuç için olur umarım…Sevgiyle kucaklıyorum…
 19. Senem Çabuk diyor ki:
  Tebrik ederim çok dygulandım ve gurur duydum
 20. çeşnici handan diyor ki:
  Sevilcim bu güzel başarınız için bir kez daha sizleri tebrik eder ve kutlarım canım.
 
http://birdemliksohbet.com adresindeyiz…
Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir