Hamile kıyafetleri ne zaman giyilmeye başlar?
  • 1 yorum
  • 4 Şubat 2019
  • 3741 Okunma
Pin It

Hamile kıyafetleri ne zaman giyilmeye başlar?

Hamilelik, sorumluluk gerektiren ve üzerinde ciddiyetle durulması gereken bir dönemdir. Bu dönemde yapılacak yanlış bir hareket hem annenin hem de bebeğin gelişimini ve sağlığını olumsuz yönde etkilemeye başlar. hamileliğin belirtileri, gebeliğin 4. Haftasına kadar pek anlaşılmaz. Bazen bu dönemlerde anne farkında olmadan bebeğini kaybedebilir. Halk arasında “boş hamilelik” olarak adlandırılan bu dönem geçtikten sonra yani hamileliğin 5. Haftasından itibaren artık kendini göstermeye başlar. Hamileliğin ilk 4. Ayına kadar annede gözle görülür çok büyük değişimler olmaz. Rahim henüz tam çıkmamıştır, anne karnı henüz eskisi gibidir. Ama hamileliğin 5. Ayından sonra artık vücut kendini göstermeye başlar ve bu dönemden sonra hamile kıyafetleri giyilmesi gerekir.

Neden hamile kıyafetleri giyilmek zorundadır?

Hamile kıyafetleri, annenin hamilelik dönemi boyunca rahat etmesini sağlayan parçalardır. Tek bir kıyafet türünden oluşmayan bu parçaların en önemli elemanı hamile tayttır. Hamile taytları, annenin bu dönemde rahat hareket etmesine yardımcı olur, hareket kabiliyetinin kısıtlanmasını önler. Genellikle dikişsiz olarak tasarlanan taytlar, göbek kısmı annenin karnına göre ayarlanarak hazırlanmaktadır. Bu da daha rahat hareket etmeyi sağlamakla birlikte bebeğin korunmasına da yardımcı olmaktadır. Modal kumaş veya bambu kullanılarak üretilen taytlar da vardır. Fiyatları diğerlerine göre biraz daha pahalı olsa da bunlar da annelerin tercih edebileceği hamile tayt modelleri arasında yer almaktadır.

Lohusa kıyafetleri ne zaman giyilir?

Hamilelik döneminde anneler istese de istemese de kıyafetlerinde değişikliğe girmek zorunda kalırlar. Çünkü normal zamanlarda giydikleri kıyafetleri hamileliğin 5. Ayından itibaren artık dar gelmeye başlar ve stresli bir dönem olduğu için de anne bir an önce daha rahat kıyafetler giymek ister. Ama lohusalık dönemi, doğum sonrası olduğu için anneler bu konuda bazen kaçamak yaparak sıkı kıyafetler giymek isteyebiliyorlar. Uzmanlara göre lohusa kıyafetleri giymek en az hamile kıyafetleri kadar önemlidir. Çünkü bu dönem, annenin vücudunun toparlanmaya başladığı süreçtir bu yüzden giyilen kıyafetlerin sıkı olmaması ve anneyi rahatsız etmemesi gerekiyor. Gündüzleri lohusa pijama, geceleri lohusa gecelik giymek, hem emzirmede hem de annenin kendini daha rahat hissetmesinde büyük etkilere sahiptir.

Hamile kıyafetleri ve lohusa ürünlerinde kampanya

Lohusam.com annelerin en büyük destekçisi olmaya ve en iyi ürünleri bir arada bulundurmaya devam ediyor. Hamilelik döneminde vücudunuzun rahat etmesi için sunulan hamile tayt modelleri ile hareket alanınızı daha genişletebilirsiniz. Lohusalık dönemine geldiğinizde ise bebeğinizi daha rahat emzirmek ve hareketlerinizde daha özgür davranmak için sitemizden sipariş edebileceğiniz çok sayıda lohusa pijama modeli, lohusa sabahlık, lohusa korse, lohusa gecelikmodellerini bulabilirsiniz. Tüm ürünlerde indirimli fiyatlardan yararlanarak kısa sürede ürünleri elinizin altında bulmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir yorum: “Hamile kıyafetleri ne zaman giyilmeye başlar?”

  1. toptan pijama dedi ki:

    paylaşım için teşşekür ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir