Gelin Hamamı
  • Yorum yok
  • 20 Mart 2015
  • 3290 Okunma
Pin It

1-GelinHamami

YÜZLERCE YILDIR DEĞİŞMEYEN GELENEK

“GELİN HAMAMI”

Geçmişten günümüze düğüne hazırlık ritüelleri değişse de iki şey yüzyıllardır hep aynı kaldı; “kına gecesi” ve “gelin hamamı”… Çengelköy’de, İstanbul Boğazı’nın tamamına hakim panoramasıyla Sumahan Otel, gelin hamamı için de özel bir adres oluyor. ‘Doğal olandan yana’ olarak özetlenebilecek tercihini, kullandığı ürünlerle de gözler önüne seren otelin Türk hamamı; doğal Osmanlı sabunu geleneğini de sürdürüyor. Adım atıldığı andan itibaren sabun kokusu ile karşıladığı misafirlerine, benzersiz bir gelinhamamını benzersiz bir deneyimi sunuyor.

Boğaziçi Rüyası’ndan Sultan Masajına

Düğün öncesi gelin adaylarının sevdikleriyle bir arada o unutulmaz güne hazırlanıp hayatının bundan sonraki günlerine yeni bir enerjiyle başlaması için alternatifli “Gelin Hamamı” paketi hazırlayan Sumahan’da, misafirleri hamamın girişinde sürekli akan mermer çeşme karşılıyor. Yanında da taze meyve, kuruyemişlerden oluşan tepsi…

Sumahan için özel olarak üretilen ve misafirlere hediye edilen peştamal ve takunyalarla, sıcak buharın dinlendirici hararetiyle dileyen misafirlere “kese köpük masajı, vücut peelingi, yüz maskesi ve aromaterapi” masajından oluşan “Sultan Masajı”uygulanırken dileyen misafirler “Boğaziçi Masajını”nı tercih edebiliyor.

Bu seansların yanı sıra ritmik ve yatıştırıcı el hareketleriyle kaslardaki gerilimi hafifleten ve derin bir rahatlama duygusu veren, hafiften orta dereceye doğru basınç uygulayarak yapılan dünyaca tanınmış “İsveç Masajı ile;

Ayaklardaki özel noktalara baskı tekniği uygulaması yöntemiyle stres ve yorgunluktan kurtulmak için destekleyici Çin refleksoloji masajı ya da “Baş-boyun”, “ense-omuz- sırt”, “sırt- bel”, “kol ve bacak” gibi bölgelere uygulanan “Bölgesel Masaj” gibi pek çok masaj seçeneği de tercih edilebiliyor.

3-GelinHamami

Hamam sefasına detoks etkili şerbetler eşlik ediyor:

Hamam sefası bittiğindeyse hamamın hemen dışında bulunan ‘soğukluk’taki geniş divanın üzerinde, mermer çeşmenin rahatlatıcı sesini dinleyerek, sıcak ada çayını yudumlayan gelin adayları güne kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Tüm bunlara sağlıklı meyveler, özel olarak hazırlanan, ferahlık veren üstelik kilo da aldırmayan detoks etkili sağlıklı şerbetler, yemişler ve lavanta kolonyası eşlik ediyor.

Haftanın her günü 09.00-21.00 saatleri arasında gerçekleşebilen bu özel ritüellere gelin adaylarını ve sevdiklerinin ulaşımı ise otelin özel teknesi “Sumahan 1” ile yapılıyor. (Rezervasyon 0216 422 80 00)

www.sumahan.com

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir