Fırında Kıymalı Patates
  • Yorum yok
  • 10 Mayıs 2019
  • 3359 Okunma
Pin It
Ramazan geldi hoş geldi. İlk günler bende hep baş ağrısı olur. Etrafımda konuştuğum bir çok kişi de aynı şeyi söylüyor. Hal böyle olunca ilk günler hep pratik basit bir iftar menüsü hazırlarım. Alışveriş içinde öyle saatler harcamayı hiç sevmem. Beni yakından tanıyanlar öyle semt pazarı gezmeyi çok sevmediğimi bilirler. Her şeyi güvendiğim ve bana yakın yerlerden yapmayı tercih ediyorum. Büyükçekmece’ye taşınırken market en yakınımda olsun istedim. Allah biliyor ya kalbime göre tam Migros üzeri bir siteye oturuyorum.

Eşimin deyimi ile artık marketten çıkmaz oldum 🤭

Bugün yine bir tur atıp akşam için bir şeyler aldım. Sizi bilmem ama ben Migros un kendi ürünlerini hem hesaplı olduğu için hemde lezzetli bulduğum için çok sık tercih ederim.
Bugün  iftar menüsü olarak mercimek çorbası, pirinç pilavı  ve fırında kıymalı patates oldu. Kıymayı sadece Migros da bulunan uzman kasap ürünlerinden tercih ettim. Siz kıyma yerine köfte de tercih edebilirsiniz.
Migros da Ramazan ayı boyunca bakliyat ve uzman kasap ürünlerinde tek seferde 40 TL ve üzeri alışverişlerde 10 money hediye 🤭 katılmak için migros uygulamasını inceleyin derim malum devir hesap devri 🤭
Gelelim tarife; kıymayı soğan ile kavurup geçen yazın yaptığım menemenlik sos dan ekledim.
Baharat ve tuz ekleyip biraz da sıcak su ile 5 dk pişirdim.
Fırın kabına dilimlenmiş patates dizip üzerine kıymalı harcı ekledim. En son bir tane patatesi elma dilimi olarak kesip üst kısmına dizdim. Biber ve domates ile süsleyip 180 derece de 25 dk pişirdim.
Afiyet olsun.
#hayırlıramazanlar
#MigrosSizeİyiGelecek
#RamazanBereketiMigrosta

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir