Elektrik Faturası Düşürme Formülü Serbest Tüketici Olmaktan Geçiyor
  • Yorum yok
  • 28 Nisan 2017
  • 3090 Okunma
Pin It

Bugün sizler ile hepimiz için önemli bir şeyler konuşmak istiyorum.

Biliyorsunuz sayfamda sadece yemek tarifleri yok okuduğum kitaplardan gittiğim mekanlara hatta ara sıra  zayıflama maceralarımdan bile bahsettiğim bir yer benim bloğum.

2017 benim için her anı ile değişen bir yıl olmaya devam ediyor. Yakında ev taşıma gibi bir olayım olacak. Ev taşıdıktan sonra malum elektrik su ile ilgili abonelikler ile uğraşacak kişi de ben olduğum için şu ara bir araştırma içerisine girdim.

Bir çoğumuzun bildiği gibi elektrik artık özelleşti ve farklı kampanya ve avantajlar sunan birçok şirket var.  Malum ev ekonomisi de hepimiz için önemli. Evde en çok neye harcama yapıyorsunuz derseniz faturalar ve mutfak giderleri derim. 🙂

Faturalarda ise tabi ki elektrik bana bir hayli fazla gelir. Hatta komşular ile olan sohbetlerimizde “Yine en yüksek fatura bana gelmiş” diye konuşuruz. 🙂

Hal böyle olunca  son zamanlarda elektrik faturasını düşürmek için araştırma içerisine girdim.

Artık cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik için tedarikçimizi değiştirebiliyormuşuz. Bunu öğrendiğim günden bu yana araştırıyorum.

Araştırmalarım sonunda Enerjisa ile karşılaştım. Bana çok mantıklı geldi. Biraz bahsetmek istiyorum.

enerjisa_fatura_serbest_tuketicilik
Eminim birçoğunuzun da ilgisini çekecek.

Enerjisa’nın   serbest tüketici avantajları diye bir uygulaması var.

İlk olarak serbest tüketici nedir ondan bahsedeyim sizlere .

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) her yıl Ocak ayında toplam bir yıllık enerji tüketimi limiti belirlemektedir. Bu limit ve üzerinde elektrik faturası ödeyen herkes serbest tüketici olmaya hak kazanır.  2017 yılında limit yıllık 2400 kWh tüketim ile aylık ortalama 82 TL olarak belirlenmiştir.

Elektrik tüketiminiz 2400 kWh yani aylık ortalama faturanız 82 TL ve üzerinde ise Enerjisa ile serbest tüketici olabiliriz.

Başvuru yapmak ise çok kolay Whatsapp üzerinden yapabiliyoruz.

İlk olarak 0530 811 00 00 numaralı Enerjisa Whatsapp Hattını  telefonunuza kaydedin,

Elektrik faturanızın fotoğrafını çekin, Whatsapp’tan  verdiğim numaraya  gönderin,

Hafta içi  08:30 – 17:30 saatleri arasında sizlere geri dönüş yaparak başvurunuzu müşteri hizmetleri gerçekleştiriyor.

Bu kadar kolay 🙂

Ya da dilerseniz https://online.enerjisa.com.tr/hesap/serbest-tuketici bu link üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

*0530 811 00 01 ve 0530 811 01 01 numaralı hatlar da Enerjisa serbest tüketicilik işlemleri için kullanılmakta bunları da not edin derim.

enerjisa

Serbest tüketici olmanın avantajları nedir derseniz hemen anlatayım sizlere

Elektrik satın alırken en uygun fiyat alternatiflerini kendi ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabiliriz. Eğer serbest tüketici olma hakkımızı kullanmazsak sadece bağlı olduğunuz bölgenin görevli tedarik şirketinden elektrik enerjisi satın almak zorunda kalırız. Bu nedenle tükettiğiniz elektrik, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen tarifeler üzerinden faturalandırılır.

Yani yüksek faturalar ödeyebiliriz. Amaç da harcadığımız kadar ve indirimli tarifelerden yararlanmak olduğuna göre serbest tüketici avantajlarından yararlanmalıyız. Duymayan kalmasın ben sizlere ilettim sizlerde eşinizi dostunuzu iletin 🙂

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir