Ekolojik Pazar Bakırköyde
  • 1 yorum
  • 28 Mayıs 2010
  • 2141 Okunma
Pin It
resim kaynak…

Bakırköy %100 Ekolojik Pazar, Airport Outlet Center’ın otoparkında Cuma günleri düzenlenecek. 28 Mayıs saat 11:00’de ekolojik pazarın amacına ve misyonuna uygun, konserli, şenlikli ve ekolojik atölyelerin yapıldığı bir açılış yapılacak. Açılışta ekolojik ürünlerden oluşan bir ikram verilecek.
Her Cuma sabah saat 11’den akşam saat 9’a kadar açık olacak olan Bakırköy %100 Ekolojik Pazar’da ekolojik sertifikalı meyve sebzelerin yanısıra geniş bir mamül ürün yelpazesi bulunacak. Ekolojik sertifikalı pamuk, makarna, ekmek, bakliyat, temizlik malzemeleri, kozmetik ve tekstil ürünleri pazarda bulunacak çeşitlerden sadece birkaçı.
Bakırköy %100 Ekolojik Pazar’ın, sadece ekolojik sertifikalı ürünlerin satıldığı bir halk pazarı değil, şehir içinde ekolojik yaşam merkezi olması planlanıyor. Doğayla dost, sürdürülebilir yaşam alışkanlıklarının kazanılması için pazarda atölye, söyleşi ve sunumlar yapılacak.
İstanbul’un ilk %100 Ekolojik Pazarı yaklaşık 4 yıl önce Şişli’de açılmıştı. Anadolu yakasının ilk %100 Ekolojik pazarı 20 Aralık’ta Kartal’da, üçüncüsüyse 23 Şubat 2010’da Beylikdüzü’nde açıldı.
Buğday Derneği, %100 Ekolojik pazarların sağlıklı bir şekilde, tüm paydaşların ihtiyaçlarının göz önünde bulundurularak çoğalması için İstanbul dışındaki yerel belediyelerle de görüşmeler yapmaya devam ediyor.

Açılış Etkinlikleri

11:00 Açılış konuşmaları (Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Buğday Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Victor Ananias)
11:30 Bakırköy Belediye Triosu
12:00 Artık kumaşlardan bez çanta dikme atölyesi

12:00 “Gel Oyna” atölyesi (Çocuklar için el yapımı, doğal ve sağlıklı malzemelerden oyuncak atölyesi).


Bu kadar bilgi verdikten sonra ne yapmalı ilk fırsatta burayı ziyaret etmeliyiz …

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir yorum: “Ekolojik Pazar Bakırköyde”

  1. Harika haber bu, ben de yarı Bakırköylü sayılırım. Keşke gelebilsem, daha dibimdeki Özgürlük Parkındaki ekolojik pazara bile adımımı atamadım. Tembel miyim neyim yaaa:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir