Detoks Hakkında Tüm Merak Ettiklerin
  • Yorum yok
  • 30 Aralık 2019
  • 2151 Okunma
Pin It

Detoks Hakkında Tüm Merak Ettiklerin!

Kafein, karbonhidrat, alkol, sigara veya şeker… Fazla alındığı zaman zararlı olan bu tür maddeleri vücuttan atma işlemi olan detoksun ne olduğu ve nasıl yapılacağıyla ilgili zaman zaman yanlış anlaşılmalar olabiliyor. Detoksifikasyon aslında vücudun, toksinlerden doğal olarak kurtulması için yapılan bir işlem. Buna öncelikle vücuduna aldığın toksinlerin miktarını azaltarak başlayabilirsin ama vücuttaki detoksifikasyon sistemlerinin düzgün çalışmasını sağlamak için gerekli besinlerle desteklemen şart.

Neden Detoks Yapmalısın?

 

Her gün evden çıkmadan dış görüntüne, saçlarının, dişlerinin temizliğine büyük önem veriyor ama vücudun iç organlarında neler olduğunu hiç düşünmüyor musun? Oysa ki ana detoksifikasyon organı olan karaciğerinin ne kadar iyi çalıştığından emin olmalısın. Çünkü gittikçe artan çevre kirliliği, hızlı beslenme alışkanlıkları, stres derken sürekli baş ağrılarından, yorgunluktan, uyku sorunları ve sindirim rahatsızlıklarından şikayet ediyoruz. Sen de aynı sıkıntılardan muzdarip isen arınma zamanın gelmiş demektir. Vücudundaki toksinleri atmak ve kendini daha iyi hissetmek için farklı yöntemlerden birini tercih edebilirsin.

Detoks İçeceği İle Arınma Zamanı

 

Öncelikle farklı besin kaynaklarından faydalanmak gerekiyor. Bu besinleri çiğ olarak yiyebileceğin gibi, besin değerlerini korumaya dikkat ederek sularını da sıkıp içebilirsin. Detoks içeceği de aynı şekilde besin değerleri korunarak, sebze ve meyve başta olmak üzere çeşitli kuruyemişlerin sıkılmasıyla oluşturulan bir su aslında. Sıvı detoksu, en pratik ve etkili yollarından biri. Böylece toksinlerden arınacak, ışıltılı bir cilde ve daha iyi çalışan bir metabolizmaya sahip olacaksın.

 

Kaç Günlük Bir Program Uygulamalısın?

 

Çok çeşitli programlar içinde 1 günlük detoks programından 2 günlük detoks, 3 günlük detoks, 5 günlük detoks ve 7 günlük detoks programına kadar farklı programlar bulunuyor. Bunlar elbette ki kişiden kişiye ve vücudun ihtiyacına göre değişen programlar. En çok tercih edilenler arasında ayda bir yapılan 3 günlük programları dikkat çekiyor. Nispeten uygulaması kolay olduğu için haftada 1 gününü bu içeceklerle geçirmek isteyenler de çoğunlukta. Sen de ilk kez yapacaksan 1 günlük programla başlayabilirsin. Limonlu bir bardak su ilk adımın olmalı. Ardından gün içinde enerjini sağlamak için C vitamini içeren portakal ve limonla hazırlanmış, sindirimini rahatlatmak için zencefilli ya da hastalıklara karşı güçlü durabilmek için pancar, havuç gibi farklı ve elbette ki çiğ sebze ve meyveler içeren soğuk sıkım içecekler içmelisin. Dikkat etmen gereken şey, hem besin ihtiyacını gözeten, sağlığını tehlikeye atmayacak ve besin değerlerini kaybetmemiş içecekleri tercih etmek. Bunun için profesyoneller tarafından hazırlanmış sıvı detoksu programlarını inceleyebilirsin.

 

Uzun Süreli Programlarda Dikkat Etmen Gerekenler

 

Dengeli ve iyi tasarlanmış uzun süreli programlar aslında vücuttaki toksinlerin atılması için en etkili olanlar. Başlangıçta uygulaması biraz zor görünebilir çünkü program boyunca öğün yerine sadece detoks içeceği tüketmen gerekiyor. Ama alacağın faydayı düşündüğünde buna değer! Uzun programların amacı karaciğerin etkin çalışmasını sağlamak ve vücudu içten dışa doğru temizlemek. Bu programlardan fayda görebilmek için sana tavsiyemiz, başlamadan en az 5 gün önce kahve, sigara, rafine şeker, alkol gibi tüm içecek ve yiyecekleri aşamalı olarak azaltman ve programın ilk günü de tamamen kesmiş olman. Ardından vücuttan toksinlerin atılmasına destek olan tazecik sebze ve meyveler ya da kuruyemişler, tohum ve tahıllarla profesyonelce hazırlanmış, besin değerinin kaybolmaması için özel sıkım teknikleriyle sıkılmış içecekleri alarak programı uygulamaya başlayabilirsin. Ama program süresince sadece sıvı tüketmek istemiyorsan sebze ve meyve karışımlarından oluşan suların yiyeceklerle birleşmesinden oluşan paketleri de uygulayabilirsin.

 

Bunun için Juico, günlük hayatının yoğun temposunda gerçek besine kolayca ulaşman adına muhteşem detoks içecekleri ve yemekleri hazırlıyor. Şeker ilavesiz, katkı maddesi içermeyen, pastörize olmadıkları ve ısıl işlem görmedikleri için içlerindeki besin değerini koruyan ve tatları muhteşem ve hatta vegan seçenekleri de olan çok sayıda seçenek için https://juico.com.tr/ sadece bir tık uzağında! 

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir