Corona ulleti beni de buldu
  • Yorum yok
  • 5 Aralık 2021
  • 739 Okunma
Pin It

Herkese merhaba

Hikayemden takip eden dostlarım #corona olduğumu biliyorlar.

Mesaj kutum sürekli aynı sorular ile dolunca tek tek cevap yazamayacağım için ve hikayede yazınca da 24 saatte kaybolduğu için buraya da yazmaya karar verdim. Bilirsiniz ben 2008 den bu yana blog yazıyorum. Blogumu ve burayı günlük gibi kullanıyorum. Üzüntüm hastalığım sevincim herseyimi sizlerle yaşıyorum.

Bu #covid illeti her eve uğradığı gibi bizde uğradı. Kayinpederimi maalesef bu illet sebebi ile kaybettik. İlk daha ne olduğunu anlanmadığı İlk günlerde bunuda hepinizle paylaşmıştım. Bizler o günden sonra bir çoğunuz gibi çok iyi koruduk kendimizi .

Aşilarimizi olduk. Buna rağmen 13 gün önce eşim covid oldu. Temasli olduğumuz için 5 gün sonra bizlerden test istedi sağlık bakanlığı .

5 günde ben ve kızım negatif çıktık. Fakat 11.gunde ben pozitif olduğumu öğrendim.

İlk boğaz ağrısı ve halsizlik ile başladı. Peşinden az da olsa ateş ve burun akıntısı oldu. İlk gece çok öksürük şiddetli baş ağrısı ile devam etti.

Şuan 3. Gün bitti. Bu sabah baş ağrısına sırt ağrısı eklenmişti. Gün boyu bir terleme bir üşüme ile geçti. Şimdi gece yarısında ise ara ara nefes alırken zorlanıyorum. Özellikle azıcık hareket edeyim yada hızlı konuşunca nefesim kesiliyor.

2 gün den sonra daha düzene girecek deniyor ama saatim saatime uymuyor..

İlaç olarak ne kullandığımı soranlar olmuş. Parol 4 saatte bir eklem ağrıları için,theraflu Burun akıntısı için kullandım bugün kestim

Arwell isimli d3 k2 içerikli bir viramin kullandım. Birde suda eriyen kara murver C vitamini içiyorum. Baş ağrısı içinde günde 3 defa bazen 4 defa oluyor Arveles 7sii ilavlari kullanıyorum.

3 litre su ve 1 lt zencefil zerdecalli bir su karışımı içiyorum. Su tarifini ayrıca vereceğim.

Şimdilik durumum bu şekilde #coronailemücadele ediyoruz.

Çocukları soranlar olmuş onlarda şükür birsey yok. Yarın yine test olacaklar. Negatif olurlarsa okula giderilecektir.

Bu illet hepimizi maalesef gezecek görünüyor. Önemli olan hafif atlatmak. #iyikiaşıolmusum değilse daha kötü gecirebilirdim.

#sağlıklıgünler hepinize…

#allahaemanetolun

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir