Carte d’Or Hamurlu Tatlı Tarifleri
  • Yorum yok
  • 27 Eylül 2016
  • 3839 Okunma
Pin It

cartedor-cikolata-tutkunlarina-dondurma
Hamurlu yemekleri biz Türkler çok severiz. Kanımızda var bir kere. Bir yemekte olmasını istediğimiz üç şey vardır: et, hamur ve huzur. Bu üç şey tamamsa o yemeğin tadına doymak bilmeyiz. Gel gör ki hamuru ve eti sevdiğimiz gibi tatlıları da çok severiz. Peki Carte d’Or hamur ve tatlıyı birleştirip, bize seçenekler sunsa ve dese ki hamurlu tatlı tariflerine internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Ne düşünürdünüz? Düşünmenize gerek yok çünkü zaten böyle bir şey var! Hemen erişmek isterseniz Hamurlu Tatlı Tarifleri linkine tıklayarak çok kolay bir şekilde istediğiniz herhangi bir hamurlu tatlı tariflerine ulaşabilirsiniz.
Yapımı oldukça basit, yemesi oldukça zevkli ve malzemeleri bir o kadar ucuz olan hamurlu tatlı tarifleri denemek için tek yapmanız gereken istediğiniz tatlı tarifini aratarak tarifi bulmak. Sonrasında talimatlara uyarak istediğiniz tatlıyı yapabilirsiniz.
Haydi bir hamurlu tatlı tarifine bakalım;
Çikolatalı Krep
İlk olarak malzemelerimizi elde etmemiz gerekiyor.
Malzemelerimiz: Sekiz top ‘’Carte D’or Çikolata Tutkunlarına’’, sonrasında yüz elli gram kadar un, bir tane yumurta, ikiyüz yetmiş beş mililitre süt, yirmi beş mililitre su, tavayı yağlamak için kullanacağımız çok az bir miktarda sıvı yağ, süslemek için kullanacağımız pudra şekerimizi ve on iki tane ahududumuzu elde ettikten sonra hazırlanışına geçebiliriz.
Hazırlanışı: Geniş bir kabımızın içerisine unumuzu ve yumurtamızı ekleyerek karıştıralım. Sonrasında akışkan bir hamur elde edene dek süt ve su ilave ederek çırpalım. Sonrasında ise hamurumuzu beş dakika buzdolabında dinlendirelim. Bu sırada tavamızı ısıtalım ve yağlayalım. Küçük bir kepçe ile krep hamurumuzu tavaya yaydıktan sonra altın sarısı rengine gelene kadar pişirdikten sonra hamurumuzun diğer tarafını çevirelim. Diğer tarafını da pişirdikten sonra tavadan çıkartıp yağlı kağıdımızın üzerine koyalım. Tüm krep hamurlarında bu işlemi tekrarlayalım. Servis için ise önceden yaptığımız krepleri tavada ısıttıktan sonra dörde katlayarak külah oluşturalım, servis tabağına koyalım. Bir top Carte D’or Bitter Çikolata Tutkunlarına’dan alıp krep külahının içerisine yerleştirelim. Üstüne pudra şekerimizi serpiştirdikten sonra taze ahududularımızla süsleyip fazla bekletmeden soğuk bir şekilde servis yapabiliriz. Afiyet olsun!
Yapımı bu kadar kolay, ve kısa sürede aynı zamanda serinletici ve tadı damağımızda kalan bir tatlıyı yapmak bu kadar basit. Böyle tariflere ulaşmak istiyorsanız tek yapmanız gereken linke tıklamak.

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir