Bitkisel Kozmetik Nedir?
  • Yorum yok
  • 12 Şubat 2019
  • 3579 Okunma
Pin It
  1. Op

Son yıllarda makyaj malzemelerine göz atarken “bitkisel” ya da “doğal” gibi kavramlara daha sık rastlamaya başlamış olabilirsiniz. Bunun nedeni artık bitkisel kozmetik kavramının öneminin daha fazla ön plana çıkmasıdır. Peki, bitkisel kozmetik nedir? Bitkisel bileşenlerin özel olarak formüle edilmesi ile üretilen ve içeriğinin büyük oranda bitki özlerinden oluştuğu kozmetik ürünler bitkisel kozmetik olarak kategorize edilir.

Günümüzde eskiye nazaran çok daha fazla bitki formülasyonu kozmetik sektöründe kullanılıyor. Bu sayede bitkilerin etkisinden daha fazla istifade etmek mümkün hale geliyor. Bu noktada akıllara takılan soru bitkisel kozmetiğin diğer kozmetik ürünlerden farkının ne olduğudur. Aslında aradaki fark “kozmetiğin cilde zarar verme” noktasında ortaya çıkıyor. Yapılan onlarca farklı araştırma kimyasal içeriklere sahip olan kozmetik ürünlerin ciltte daha fazla kalındı bıraktığını ve dolaylı yoldan cilde zarar verdiğini ortaya koydu.

Neden Bitkisel Makyaj Malzemeleri Tercih Edilmeli?

Bitkisel ürünler ise bunun aksine cilde hiçbir zarar vermiyor. Hatta çeşitli cilt sorunlarının giderilmesinde de bitki özleri kullanıldığı için cilde faydasının olduğundan dahi söz edilebilir. Uzun vadede makyaj malzemelerinin cildinde çeşitli zararlar oluşturmasını istemeyenler, bu konuda bilinçlendikten sonra rotasını bitkisel makyaj ürünleri yönüne çevirmeye başlıyor. Aynı zamanda doğadan faydalanılarak hazırlanan makyaj malzemelerinin herhangi bir yan etkisi de bulunmuyor.

Pek çok kişinin makyaj malzemelerinde kullanılan kimyasal içeriklere alerjisi olabiliyor. Özellikle atopik ve hassas cilt yapısına sahip olanlar kimyasal bileşenler ile hazırlanan makyaj malzemelerini cildinin gösterdiği tepki nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşayabiliyor. Oysa bitkisel ürünler bu sorunu da ortadan kaldırabiliyor. Ancak elbette bitkisel makyaj malzemelerini kalitesini kanıtlamış bir markanın ürünleri arasından seçmelisiniz.

Bu noktada akıllara ilk gelen Yves Rocher oluyor. Markanın imzasını taşıyan tüm ürünler bitkiler kullanılarak hazırlanıyor. Tamamı özel olarak formüle ediliyor ve bu sayede tamamen doğal olan makyaj malzemelerini kullanma şansı kadınlara sunuluyor. Dünyanın pek çok ülkesinde kadınların öncelikli tercihi artık Yves Rocher oluyor. Markanın web adresine tıkladığınızda tüm ürünlerin hangi bitkilerle hazırlandığını detaylı bir şekilde görebiliyorsunuz. Artık siz de makyaj malzemelerinin cildinize zarar vermesini önlemek için bitkisel ürünlere geçiş yapmalısınız. Bu sayede ileride daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için şimdiden yatırım yapmaya başlamış olacaksınız.

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir