Başarılı Olmak için:
  • Yorum yok
  • 9 Nisan 2021
  • 1068 Okunma
Pin It

Çalışma Masası Nasıl Olmalı

Sadece öğrenciler için değil, yediden yetmişe herkes için çalışma masası kullanımı fayda sağlar. En sevdiğiniz romanı okurken not almak, projelerinizi düzenli bir şekilde derlemek, doğru pozisyonda rahat bir şekilde konu çalışmak için çalışma masası kullanımı önem arz eder. Dağınık yerlerde kendinize ait olmayan alanlarda yapılan çalışmalar motive olmanızı engelleyebilir veya çalışmalarınızın kaybolmasına yol açabilir. İhtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde dekore edilen bir çalışma masası satın alarak verimliliğinizi maksimum kullanabilirsiniz.

İlham Verici Çalışma Masası Modelleri

Herkesin günün belli saatlerinde köşesine çekilip kendisiyle başbaşa kalması için en mantıklı çözümlerden birisi, çalışma masalarının kullanımını artırmaktır. Herhangi bir yerde değil kendi düzeninizi oluşturduğunuz yerde olmalısınız ki, düzeniniz sürekliliğini korusun. Öğrenciler çalışma masaları olmadığında, yatakların üzerine yayılarak ders çalışma eğilimi gösterebilir. Oysa bu durum, fiziksel olarak rahatsızlık hissiyatı verdiği gibi dikkati de dağıtan bir detaydır.

Daha düzenli çalışma alanlarının ilham verici sırları olduğunu biliyor muydunuz? Dilediğiniz gibi dekore edebileceğiniz raflı veya rafsız, köşeli veya köşesiz, kitaplıklı veya kitaplıksız pek çok çalışma masası modelini zevkinize uygun renklerde satın alabilirsiniz.

Çalışma alanında hem kitapları hem de dosyaları düzgün bir şekilde sıralamak hem kısa sürede sizi hem çalışmanın başına oturmaya ikna edecek, hem de oda dekorasyonunuza şık bir görünüm ekleyecektir.

HyperFocal: 0

İster küçük ister büyük bir oda olsun, dilediğiniz ölçülerde ve yüksekliklerde çalışma masaları bulabilirsiniz. En rahat çalışma masaları arasından kişinin boyuna ve yaşına uygun en uygun modeli seçerken ise bazı kriterlere dikkat etmeniz, aradığınız konfordaki masayı bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu kriterler; masa yüksekliği, masa genişliği, raf eklentisi, çekmece detayı, dolaplı veya dolapsız olması gibi özellikleri kapsar.

Başarıya Giden Yolda En İdeal Çalışma Masasını Seçme Kriterleri

Masa yüksekliği: Kişinin yaşına uygun bir çalışma masasında çalışıyor olması, rahat bir şekilde okuyup yazabilmesi için önemlidir. Aksi halde, boyun ve bel ağrısı oluşabilir ve daha fazla çalışmakta zorlanabilirsiniz.

Masa genişliği: Seçtiğiniz çalışma masasının genişliği, kitap ve defterleri rahatça konumlandırmanıza ve çalışabilmenize imkan tanımalıdır. Dirseklerinizden yardım alarak doğru pozisyonda durduğunuz zaman, masa size yeterli gelmelidir. Konforlu bir çalışma alanı yaratarak daha uzun süre çalışabilmek için masanın ihtiyaçlara uygun olanı tercih edilmelidir.

Raf eklentisi: Dağınıklıktan hoşlanmıyorsanız raflar bu konuda oldukça işinize yarayacaktır. Masa üzerinin boş veya çalışmaya hazır olması, daha başarılı olmanız için sizi hazırlık aşamasından kurtarır. Dilediğiniz malzemeleri raflara yerleştirerek, ihtiyaç halinde hızlıca temin edebilirsiniz.

Çekmece detayı: İçine pek çok şey koyulabildiğinden dolayı, çekmeceler bazen hazine gibidir. Kaybolabilir küçük eşyaları en iyi saklayan çekmeceler, kolay bir şekilde aradığınızı bulmaya fayda sağlar.

Dolaplı olması: Oda dekorunda dağınık bir görüntü hoşunuza gitmiyor ve dikkatinizi dağıtıyor ise, dolaplı çalışma masaları tam size göre. İçindeki raflara kitaplar dahil dilediğinizi koyup dolap kapağını kapatarak düzensiz görüntüye çözüm yaratabilirsiniz.

Çalışma Masaları ile Odanızı Daha Zengin Bir Görünüme Kavuşturun

Sadece ofiste veya kütüphanede verimli çalışılır mantığını bir kenara bırakıp, evinize yepyeni işlere imza atabilirsiniz. Bilgisayarınızla uzaktan çalıştığınız her durumda, kendi ofisinizi evin bir köşesinde konumlandırmak çalışmalarınızı hızlandırabilir. Hem evin havasını değiştiren hem de kitap okumak için dahi kaliteli bir ortam yaratabileceğiniz çalışma masası modelleri için için Koçtaş’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Her odanın ölçüsüne ve dekorasyonuna uygun boyut ve modelde ürünü kolayca sipariş ederek kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Küçük evler için hazırlanan katlanır modellerdeki çalışma masalarını çözüm olarak değerlendirebilirsiniz. Çocuklarınıza ve yakın çevrenize örnek olmak için kitaplıklı çalışma masası sipariş ederek, kendi kütüphane alanınızı yaratabilirsiniz. Odanızı daha zengin bir görünüme kavuşturacağınız en şık ve en uygun çalışma masası fiyatları Koçtaş’ta sizleri bekliyor.

 

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir