Asırlık Anadolu Lezzetleri “Bekir Develi ile Annemin Yemeği” Programında Pişecek!
  • Yorum yok
  • 5 Ocak 2017
  • 1561 Okunma
Pin It

TRT 1 ekranında yepyeni bir yemek kültürü programı başlıyor. ‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği”nde anneler ve nineler kaybolmaya yüz tutmuş Anadolu yemeklerini genç kızlara öğretecek, köylerden leziz yemek kokuları yükselecek. Program her Cumartesi ve Pazar günü saat 18.30’da TRT 1’de izleyici ile buluşacak.

Yolu açık olsun..

1483605648_bekir_develi_ile_annemin_yemegi_afis_2

Asırlık Anadolu Lezzetleri “Bekir Develi ile Annemin Yemeği” Programında Pişecek!

Ünlü sunucu Bekir Develi’nin sunacağı programda anneler ve nineler kaybolmaya yüz tutmuş Anadolu yemeklerini genç kızlara öğretecek, köylerden leziz yemek kokuları yükselecek. “Bekir Develi ile Annemin Yemeği” bundan böyle her Cumartesi ve her Pazar günü saat 18.30’da TRT 1’de izleyici ile buluşacak!

1483605638_bekir_develi_ile_annemin_yemegi_5

TRT 1 ekranlarında başlayacak yepyeni yemek kültürü programı ‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ Anadolu’nun yitip gitmeye yüz tutmuş asırlık yemek tariflerimi ekrana getirecek. Ekranların sevilen yüzü Bekir Develi’nin sunacağı program 7 Ocak Cumartesi günü ilk bölümü ve 8 Ocak Pazar günü ikinci bölümü ile TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Bundan böyle Cumartesi ve Pazar günleri saat 18.30’da ekrana gelecek ‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’nde yeni neslin öğrenmeye ve yapmaya üşendiği, Anadolu’nun tarihi kadar eski lezzetlerini yeniden canlandırmak için Anadolu köyleri karış karış gezilecek.

Anneler ve Nineler Köy Meydanında Maharetlerini Genç Nesillere Anlatacak!

Anadolu’nun kaybolmaya yüz tutan yöresel lezzetlerinin arşivleneceği programda, anneler, nineler, teyzeler hem eğlenecek, hem de köy meydanında genç nesillere ve gelinlik kızlarına yemek yapmayı öğretecek. Ekranların renkli yüzü Bekir Develi ile köy meydanında kurulan mutfakta en taze ve doğal malzemeler ile yöreye has yemekler pişerken, Anadolu insanının misafirperverliğini ve sıcaklığı, anne ve ninelerin hikâyeleri, yörenin kültürü ekrana taşınacak.

Bekir Develi’nin hoş şakalarıyla süsleyeceği ve sohbetleri ile mutfağa dair püf noktalarıyla renklendireceği programın her bölümü farklı bir köyde, farklı aşçılarla geçecek, farklı yöresel lezzetler izleyenlerle buluşacak.

1483605641_bekir_develi_ile_annemin_yemegi_7

Yemek yapmayı hiç bilmeyen bir insanın bile izledikten sonra yöresel yemekleri rahatça yapabilmesini sağlayacak programın her bölümünün sonunda yemeği yapan aşçıya sürpriz hediyeler verilecek.

Cumartesi ve Pazar günleri, saat 18.30’da farklı bir köyün meydanından yükselen leziz kokular, TRT1 ekranlarından izleyici ile buluşacak. ‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ 7 Ocak Cumartesi günü saat 18.30’da yayınlanacak ilk bölümü ile TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

KÜNYE

Yapım Firması: Miray Yapım

Yapımcı: Eyüp Gökhan Özekin

Sunucu: Bekir Develi

Yönetmen: Gökmen Turnalı

Editör: Sezen Turnalı

Müzik: Gürkan Çakıcı

Metin Yazarı: Özgür Akçay

Görüntü Yönetmeni: Fatih Gündüz

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir