Academia Barilla / Çekmece Yayınları
  • Yorum yok
  • 2 Haziran 2014
  • 1773 Okunma
Pin It
Geçtiğimiz hafta beni sosyal medyadan takip eden dostlarında bildiği gibi MSA da çekmece yayınları ve Barilla iş birliğinde çok lezzetli ve keyifli bir etkinlikteydim.
Msa da yapılan etkinliklere son zamanlarda pek gitmek istemiyordum. İlk zamanlardaki kadar güzel ilgi olmadığını düşünüyordum. Meğerse bu organizasyona bağlıymış. Msa nın kalitesini düşürmesine değil.
Academia Barilla Çekmece Yayınları
O gün yaptığımız lezzet ise şöyle

 

Ballı Susamlı Dana Etli Salata
Kapari ve Zeytinli Kağıtta Levrek
Jumbo Karidesli Tam Bugday Spaghetti / www.birdemliksohbet.com

Jumbo Karidesli Tam Bugday Spaghetti / www.birdemliksohbet.com

Dünyada 2 milyondan fazla satan özel tasarımlı yemek kitapları serisi ile dikkat çeken Çekmece Yayınları
şimdi de Academia Barilla’nın “50 Kolay Tarif” adlı dizisini Türkiye’deki lezzet tutkunlarına tanıtmak için kolları sıvamış.
Çekmece Yayınları, dünyaca ünlü uluslararası İtalyan yemek kültürü merkezi Academia Barilla’nın “50 Kolay Tarif” adlı dizisini Barilla Türkiye’nin katkılarıyla Türkçe’ye kazandırmış.
Academia Barilla tarafından seçilmiş, İtalyan mutfağının en karakteristik tariflerini içeren 5 kitaptan oluşan seri,
içindeki yiyeceklerin biçimine bürünmüş özel tasarımlarıyla gerçekten çok ilginç olmuş.

Çekmece Yayınları ve barilla ile olan işbirliği için neler denebilir.

Yemeğin tarihteki yolculuğu  Academia Barilla tarafından titizlikle hazırlanan kitaplar, okurlarına sadece yemek tarifi sunmakla yetinmiyor.
 Yemeği, bir akademiye yaraşır şekilde hem tarihsel hem de kültürel olarak ele alıp tıpkı bir sanat eseri gibi işliyor.
Serinin kitaplarında, bu yiyeceklerin ilk kez keşfedilmelerinin ardından mutfaklara hem doyurucu birer besin kaynağı hem de lezzet abideleri olarak yerleşmelerinin ardında yatan olaylar ve tarihi kişiliklere yer veriliyor.
 Academia Barilla Gastronomi Kütüphanesi Küratörü Giancarlo Gonizzi ise bu yiyeceklerin hangi özellikleri nedeniyle, ne tür tarihi ve gastronomik bir süreçten geçerek genelde Akdeniz, özelde İtalyan mutfak kültürünün oluşmasına katkı sağladıklarını aktarıyor.
 Böylece makarna, domates, patates, çikolata, salata gibi vazgeçilmez yiyeceklerinin sofralarımıza kadar uzanan ilginç öykülerini de öğrenme olanağı sunuyor.
Academia Barilla’nın İtalyan mutfağının zenginliğini ve farklılığını koruyup geliştirerek bu mutfağı dünyaya tanıtma arzusu, Çekmece Yayınları’nın yayıncılık tecrübesiyle buluşunca ziyafeti yaratmak da okura kalıyor.
Patates, Domates, Makarna, Salata ve Çikolata’nın en leziz hali…
Çekmece Yayınları’nın yayımladığı ‘50 Kolay Tarif’ adlı serideki Patates, Domates, Makarna, Salata ve Çikolata kitapları, farklı biçimleriyle ve içerdikleri leziz tariflerle dikkat çekerken İtalyan mutfağının geleneksel özelliklerini de coğrafyamıza getiriyor.
 Yaratıcı ve özgün tasarımları, çarpıcı ve iştah kabartan fotoğraflarıyla ön plana çıkan kitapların her birinde 50 ayrı tarif olmak üzere, Academia Barilla tarafından seçilmiş, İtalyan ve Akdeniz mutfağını en iyi ifade eden toplam 250 özel reçete Türk yemek severlerle buluşuyor.
İtalya’nın Gururu ve Neşesi ‘Makarna’, Baştan Çıkarıcı Bir Lezzet Şöleni ‘Salata’, Akdeniz Mutfağının Kırmızı Güneşi ‘Domates’, Bin Bir Lezzet Sunan Cazibeli Yumru ‘Patates’ ve Tanrıların Yiyeceği ya da Mutluluğun Diğer Adı ‘Çikolata’ sizin gibi lezzet tutkunlarını bekliyor.
Çekmece Yayınları yemek kitaplarına tüm seçkin kitabevlerinden, YEM Kitabevi’nin Beşiktaş ve Fulya’daki mağazalarından ve www.yemkitabevi.com internet adresinden ulaşılabilir.
Academia Barilla 50 Kolay Tarif Dizisi
Makarna, Domates, Salata, Patates, Çikolata
Çekmece Yayınları
Çeviren: Alkım Doğan
Danışman şef: Ceyda Baza
Nisan 2014
128 sayfa, özel kesilmiş biçimlerde, sıvama sert kapaklı (her biri)
Çekmece Yayınları Hakkında
Çekmece Yayınları, 46 yıllık yayıncılık deneyimine sahip olan Yapı-Endüstri Merkezi markasıdır.
Çekmece Yayınları, yemek kitaplarıyla başladığı yayın hayatına önümüzdeki dönemde, kültürden modaya, psikolojiden kişisel gelişime, sağlıktan geziye, popüler tarihten popüler bilime uzanan geniş bir yelpazede, bilgi paylaşımını keyifli hale getirecek kitaplarla devam edecek. Çekmece Yayınları okurları ile insana ve hayata dokunacak, onu besleyecek, günlük hayata dair bilgileri en keyifli haliyle sunacak kitaplarla buluşturmayı hedefliyor.  Ayrıntılı bilgi: www.cekmeceyayinlari.com
https://www.facebook.com/cekmeceyayinlari
https://twitter.com/CekmeceYayin
www.cekmeceyayinlari.com
Instagram: cekmeceyayinları
Yeni etkinliklerde görüşmek dileğiyle
Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir