7. Hafta Hamilelik Günlüğüm / Hafta Hafta Gebelik
  • Yorum yok
  • 31 Mayıs 2012
  • 2430 Okunma
Pin It

Bu hafta benim için zor geçen hafta oldu. Aysu da yaşamadığım belkide unuttuğum mide bulantıları ile karşı karşıyayım.

Cumartesi günü ethica hastanesine gidip kontrol oldum. Herşeyin iyi olduğunu söyledi doktorum.

Aslında tüm tedavimi orada yaptırmak istiyorum ama çok pahalı bir hastane bence.

Bir insanı bu kadarda sömürülmez ki..

Bir tahlil listesi yaptılar aman Allahım 15 adet test iyi güzel yaptıralım. Kasaya gidip ne kadar tutuyor acaba bu testler diye sorduğumda inanın kulaklarıma inanamadım 580 tl.

afedersiniz ama yuh dedim.

Yahu alt tarafı kandan test yapacaksınız bu ne faiş fiyattır. demekki paran olmasa bu ülkede yaşamayacaksın. Tabi ki yok ben bu testleri burada yaptırmam dedim ve çıktım.

Madem şirkette sigortalıyım madem sigorta parası ödeniyor gider paşa paşa ssk hastanesinde yaptırırım dedim. Salı günü Osmaniye kadın doğum bölümüne gittim. Sıra bekle bekle sonunda geldi sıra bana ee ne desinler “efendim bu testler burada değil samatya gebe bölümünde yapılıyor.”

ya kardeşim burada laboratuar yok mu ? Varr ee o zaman neden yapılamıyor neymiş sistem öyleymiş miş miş. Gelde çıldırma. Ee ne olacak gideceksin Samatya için randevu alıp oraya gideceksin başka bir gün..

İş başa düştü. Ne yapsam diye düşünürken gidip ben bir Dahiliye uzmanına sorayım dedim. Oda tamam yaparlar burada dedi ve sağolsun. Test için gerekli bilgileri yazıp kaydımı yaptırdım. Kan vermek için kan bölümüne gittim. Tabi ki orada da biraz bekledikten sonra sıra bana geldi yazdığı 9 testten 7 tanesini yaptılar. sonucu cuma alacağım inşallah…

Geriye kalan 8 test için cuma gününe Bakjırköy Devlet hastanesinden aldım randevu bakalım yaptırabilecekmiyim. Ne zormuş ya ssk da test yaptırmak sırf bu işler için birkaç gün harcaman şart….

Asıl güzel olan şeyi yazmadan kapamayayım bu haftayı 26,05,2012 cumartesi sabahı dr randevu vardı. Kızım aysu bende kardeşimi göreceğim diye heyecanla kalktı yataktan oda ne Annemde dur bende geliyorum diye düştük yollara.. Kızım eline aldığı film ile heyecanla gün boyu gezdi.

Biğnlerce şükürler olsun korktuğum gibi olmadı. Meğer aysu kardeş ne çok istiyormuş.

Ben frenliyormuşum kızımı :)..

 

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir