18. Hafta Hamilelik Günlüğüm / Hafta Hafta Gebelik
  • Yorum yok
  • 23 Ağustos 2012
  • 2723 Okunma
Pin It

17,08.2012 itibari ile 18. haftayıda tamamlamış oldum.

Çok ilginçtir hala mide yanmalarım ve ara sıra çıkarmalarım devam ediyor. Kızımda bunları yaşamadığım için bana çok tuhaf geliyor. Bu oğluş çok yaramaz olacak sanırsam :)..

Bu hafta inanılmaz duygusal oldum her şeye ağlıyor.. Kendimi durduramıyorum.. Ağlak biri oldum çıktım.. Psikolojim bozuldu sanırsam…

Geceleri daha sık uyanmaya başladım. Yüksek yastıkta yatmaya alışkın olduğum halde yattığımda nefes alamıyor gibi oluyorum bir tane daha yastık ilavesi yapıyorum artık..

Bu hafta sürekli olarak tansiyon düşmesi yaşıyorum.. Aslında benim tansiyonum hep yüksektir. Ani hareketlerde yada yataktan birden kalkınca tansiyonum düşüyor. Bu gibi durumlarda hemen bir koltuğa uzanıp ayaklarımı biraz yükseğe kaldırarak biraz dinlenip varsa bir ayran tüketerek kendime geliyorum. ayrıca zaman zaman sıcaklarında etkisi ile kalp çarpıntıları yaşıyorum.

Hala içimde bebişin hareketlerini hissetmiyorum. Sanırım 1-2 haftaya dek hissedeceğim.

Zayıf anne adayları bu haftada dışarıdan bakıldığında hamile oldukları başkaları tarafından belli olacaktır. ama ben zaten hafif kilolu olduğumdan henüz anlaşılmıyor 🙂

Bu haftalıkta bu kadar bakalım önümüzdeki hafta beni neler bekliyor 🙂

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir