14. Hafta Hamilelik Günlüğüm / Hafta Hafta Gebelik
  • Yorum yok
  • 26 Temmuz 2012
  • 2319 Okunma
Pin It

Evet beklenen dr. ziyaretimizi yaptık. Öncelikle dr. geçen sefer verdiği testi neden kendi gönderdiği dr. da değilde başka bir hastanede ve üstelik pek de detaylı bakılmadığını ve aslında 2 li testin ne derece önemli olduğu konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığım için bana biraz kızdı. Açıkcası bende kendime kızdım evet anne karnında Allah korusun olası birşey olursa müdahale edilebilme şansı var. Bir yandanda Allahım ne verirse benim kabulüm diyorum. Neyse kötü düşünmek istemiyorum..

Sonuçta bir daha gidişimde daha kapsamlı bakacak.. Cinsiyet konusuna gelince aslında belli olmuş ama gel gelelim bizim yaramaz kapattı bacaklarını göstermedi..

Aysuya akşamdan dr. gideceğimi söylemiştim. erkenden uyanıp telefona sarılmış yavrum.. Anne ne olacak kardeşim kız mı erkek mi dedi… Ah yavrum göstermedi yaramaz deyince o güzelim gülüşünü yaptı güzel kızım.. Oda merak ediyor seni bebiş hadi göster artık ona göre ablan sana isim düşünecek..

Başka ne dedi dr. kilo almadığım için tebrik etti. evet şahane dedi son aylar zaten alınacak böyle git dedi. Zaten yaptığım birşey yoktu. İstesemde yiyemiyorum hala..

Sürekli mide yanmalarım ve bulantılarım var.. Verdiği vitamin ilaçları midemi daha da bulandırıyor ve almak istemiyorum. Açıkcası çokda düzenli almıyorum..

Bebiş bu hafta 100 gr olmuş.. Öyle dedi doktorumuz..

Bendeki değişikler ise aslına baklırsa aynı sanki daha da artarak devam ediyor .. Şanmsıma o kadar fena bir sıcak var ki İstanbulda resmen yanıyorum. Hamile olunca 2 kat yanıyorum. Sürekli klimalı ortamlardayım. Evde yatağı salona taşıdım. Ama karar verdik yatak odasına da alacağız mutlaka klima .. :Klima bazen fayda dahi etmiyor bana elimde ayağımda buz torbaları var. Birden kendimden geçiyorum. Birden gecenin bir yarısı uyanıp geziyorum evde …

Sürekli tarhana çorbası ve sandawich yiyorum. Hala salçalı hiçbir şey yiyemiyorum. Hele et görmek dahi istemiyorum.. Midem fena halde yanıyor.. Hani sodayı açıp bardağa koyduğunuzda nasıl fokurdar işte öyle fokur fokur yanıyor…

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine sarı leblebi yiyorum. O biraz olsun azaltıyor bu yanmayı.. Umarım ilerleyen haftalarda geçen bu yanmalarım…

Her ne kadar kilo almamış olsamda göbeğim çıktı.. Ve pantolonlarımın bel kısımları artık olmuyor.. Kapanmıyor..

6 Ağustosta da yeniden dr. gideceğiz heyecanlıyız..

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir