12.ve 13. Hafta Hamilelik Günlüğüm / Hafta Hafta Gebelik
  • Yorum yok
  • 18 Temmuz 2012
  • 2778 Okunma
Pin It

Şu aralar sıcaklarla boğuşmaktan siteme yazamaz oldum. Eskiden hergün bir tarif yayınlayıp az da olsa günlüğüme notlar alırdım.

13. Haftam bitti. ama ben hala kötüyüm. sürekli bayılacak gibi hisler oluyor ve birden kendimi masa başında yada yatakda sızmış olarak buluyorum. Hala mutfağa giremiyorum. Tatlı asla yiyemiyorum. Çok ama çok nadir yiyorum..

En fazla yediğim şey ise bol ekşili yeşil erik ve bol limonlu yeşil zeytin..

Geçtiğimiz hafta sonu kızmın doğum günü için zonguldak yollarındaydım yine..

İnanın yavrum orada olmasa o yolu kimse çektiremez bana inanılmaz kötü geçti yine. Mide bulantısı ve fenalık geçirerek geldim tekrar İstanbula..

Evet Aysu hala orada bayrama dek orada kalacak..  Ah yavrum biliyorum çok özlüyorsun bizi inan bizde seni çok özlüyoruz ama dayan tatlım az kaldı 1 ay sonra yeniden yanımızda olacaksın..

Gelelim heyecanla beklediğimiz bebeğimize acaba bu hafta neler oluyor içimde 🙂

Yaklaşık bir şeftali boyutuna ulaştı.. Tüm vucut organları artık oluştu. Cinsiyeti istenirse öğrenebilir. (bakalım birkaç güne dek gittiğimizde öğrenebilecekmiyiz 🙂 )

Baş parmağını emmeye başlamış.. Kasları oluştuğundan karnımı itmeye başlayacakmış henüz hissetmiyorum ama yakın sanırım 🙂

Bendeki değişiklik ise pek yok hala mide bulantısı yaşıyorum. sabahları kepekli ekmeğe tost süt yada sandawich süt yada yumurta tüketmeye çalışıyorum.. kilo almadım ama karnım yavaş yavaş çıkmaya başladı.. Kıyafetlerim bel kısmından sıkıyor. Daha bol giyisilere ihtiyaç duyuyorum..

Tek sorun şu mide bulantısı ve yanmaları umarım bu ay geçer.. Korkarım 9 ay sürecek gibi geliyor.. Umarım biter. Eski enerjimi yeniden istiyorum..

Şimdilik benden ve bebişten bu kadar dr. dan sonra görüşmek dileğiyle ..

Pin It

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir